Eski milli boksör şimdi bu halde!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tek odalı, çöp dolu bir evde yaşayan 48 yaşındaki eski milli boksör Hüseyin Ağar, sokaklarda mendil satarak geçimini sağlıyor

09 Ocak 2014, Perşembe 17:25
A A
Eski milli boksör şimdi bu halde!

Hüseyin Ağar, 1996 ve 2005 yılları arasında Erdemirspor bünyesinde 9 yıl boksörlük yaptı. Kariyerinde 6 yıl milli forma giyen ve Avrupa üçüncülüğü bulunan Hüseyin Ağar, 2005’te geçirdiği sakatlığın ardından ameliyat olmasına rağmen yeniden ringe dönemedi ve boksu bıraktı.

BOŞANDIKTAN SONRA KIZI DA EVİ TERK ETTİ


4 yıl önce eşiyle boşanması ve ardından 14 yaşındaki kızının da evi terk etmesiyle tek başına kalan Hüseyin Ağar, tek odalı bir evde zor şartlarda yaşıyor. Çöple dolu odada kanepede uyuyan Ağar, aldığı 450 liralık engelli maaşıyla evinin kira, elektrik ve su parasını zor karşıladığını söyledi. Ağar, bu yüzden sokaklarda mendil satarak geçimini sağlamaya çalıştığını belirtti. Ağar, şöyle konuştu:

EVDE ISITICI, SOBA YOK...


"Sakatlığımın ardından iyileşemedim. Baston yardımıyla yürüyebiliyorum. Bu yüzden engelli maaşı bağladılar. Ama o da elektrik, su ve ev kirasına anca yetiyor. Evde ısıtıcı, soba yok. Soğukta yatıyorum. Milli boksörüm ama şimdi sokaklardayım. Mendil satarak yiyecek almaya çalışıyorum."

İlhan ÇETİN/EREĞLİ (Zonguldak), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...