Eski şampiyondan bisikletli tatil

Eski şampiyondan bisikletli tatil

Eski şampiyondan bisikletli tatil

31 Ekim 2019, Perşembe 10:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- ESKİ bisiklet sporcusu, Avrupa ve Rusya şampiyonu Alexsander Torhachenko, arkadaşları ve eşleri, Antalya'da hem bisiklet turu hem de tatil yapıyor.
Eski Avrupa ve Rusya bisiklet şampiyonu, Rusya Bisiklet Milli Takımı Antrenörü Alexsander Torhachenko, üç arkadaşı ve eşleriyle Moskova'dan tatil için Antalya'ya geldi. Torhachenko ve arkadaşları olan Roman Doroshenko, Aleksander Sukhov ve Marin Sukhov uçakla yarış bisikletlerini de Antalya'ya getirdi. 4 arkadaş, Antalya'da eşlerine bir minibüs kiraladı. Kendileri de bisikletle yola çıktı. Eşleri kendilerini minibüsle takip etmeye başladı. Konyaaltı'ndan Altınyaka yoluna giren grup, Toroslardan Tekirova'ya aştı. İlk geceyi Tekirova'da geçiren grup, ikinci gün Tekirova'dan yola çıkarak Phaselis, Çıralı ve Olympos'u gezerek Demre ilçesine bağlı Beymelek Mahallesi'ndeki Beymelek Taş Evler'e geldi.
Alexsander Torhachenko, "Türkiye ilkbaharda ve sonbaharda bisiklet tatili için çok ideal bir ülke. Akdeniz kıyıları bulunmaz tarihi ve doğal zenginliklerle dolu. Her yıl bu tatili farklı arkadaşlarla gerçekleştiriyorum. Buradan Kekova- Kaş- Kalkan, Patara ve Xanthos antik kentlerini gezeceğiz. Kaş, Kalkan ve Fethiye'de birer gece kaldıktan sonra Korkuteli üzerinden tekrar Antalya'ya döneceğiz. 5 günde 350- 400 kilometre arasında yol yapacağız. Şunu söyleyeyim. Türkiye çok güzel bir ülke. Türk insanının konukseverliği ve cana yakınlığını hiçbir yerde göremezsiniz. Defalarca gelmeye devam edeceğim" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 6 ören yerine 22 bin ziyaretçi