Eski şampiyonun doping sonrası hali şaşırttı

Sloven bisikletçi Janez Brajkovic, Temmuz 2018'de doping nedeniyle 10 ay ceza almıştı. Cezasını tamamladıktan sonra bu ayın başında Hırvatistan'daki yarışa katılan Brajkovic'in yarış sonrasında paylaştığı fotoğraf takipçilerini oldukça şaşırttı.

13 Ekim 2019, Pazar 10:28
A A

Dailymail'de yer alan habere göre Janez Brajkovic eski bir 23 yaş altı dünya şampiyonu. Temmuz 2018'de yaşadığı doping olayı nedeniyle ceza alan Brajkovic, bilerek doping kullanmadığı söylüyor.

Bir yeme bozukluğu olan bulimia ile mücadele eden sporcu, aldığı besin takviyesinin içindeki 'metilheksaneamin' olduğunu ve bu sebeple ceza aldığını iddia ediyor.

10 aydır oldukça kötü durumda olduğunu söyleyen Sloven bisikletçi, "Bir öğün yerine takviye besin aldım. İçeriği bozuktu fakat kullanabileceğim tek takviye de oydu. Uzun süredir Çaresizdim ve depresyondaydım" dedi.

Ceza sonrası Hırvatistan'daki yarışa katılan 35 yaşındaki bisikletçi, bacaklarının durumunu paylaştığı fotoğrafla takipçilerini hem korkuttu hem de şaşırttı.

Görüntünün korkunç olduğunun farkında olan Brajkovic "Bu sadece üstesinden gelmekle ilgili" diyerek durumun beslenme ve antrenman eksikliğiyle alakalı olduğunu söyledi.

Hırvat kayak takımının resmi doktoru Natasa Desnica ise bisikletçinin durumuyla ilgili "Bu sporda oldukça normal bir durum ve birkaç kez daha yaşamıştım.

Deri altında yağ yok ve susuz kalmış durumda. Bu nedenle kemikleri, damarları ve kaslarını anatomik atlastaki resimler gibi görebiliyoruz. Neyse ki hızlı bir şekilde toparlıyor ve görünüşü normale dönüyor." dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...