Eski sevgiliyle arkadaş kalmak neden kötü bir fikir?

Günümüzde eski sevgiliyle arkadaş kalabilmek son derece 'modern' bir ilişki gibi görünse de, aslında pek de iyi bir fikir değil. Evet, kötü ayrılmamak bir ilişkinin kilit noktası olmalı. Peki neden arkadaş kalmamalıyız? Bu konuda bilmeniz gereken bazı şeyler var...

19 Nisan 2021, Pazartesi 16:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- DUYGULARINIZI ANİDEN BİTİREMEZSİNİZ

1- DUYGULARINIZI ANİDEN BİTİREMEZSİNİZ

Yazar Nina Atwood'a göre, insanlar sert bir şekilde yalnız kalmamak için eski sevgilileriyle arkadaş kalırlar. Böylece ayrılığın darbesini daha da kolaylaştıracağını düşünürler. Ancak ayrıldıktan sonra da eski sevgiliyle 'takılmak' eski duyguların silinmesini imkansız hale getirir. Hatta an gelir, bu duygular daha şiddetli bir şekilde geri dönebilir.

2- DEVAM ETMENİZ DAHA ZOR HALE GELEBİLİR

Ayrıldıktan sonra da eski sevgilinizle görüşmeniz, hayatınıza devam etmenizi zorlaştıracaktır. Her an kaygılı ve endişeli bir ruh halinde dolanmanız bu durumda kaçınılmaz hale gelir.

3- HALA SİZE AŞIK OLABİLİR

Ayrılık her zaman karşılıklı bir karar olmaz. Terk edilen kişi genellikle tekrar bir araya gelmek ister. Bu da size vicdan azabı yaşatabilir.

4- ARKADAŞÇA TAKILMAK ACI VERİCİ OLABİLİR

4- ARKADAŞÇA TAKILMAK ACI VERİCİ OLABİLİR

Bir zamanlar romantik bir ilişki yaşadığınız kişiyle iki 'kanka' gibi takılmanız ve birinizin yeni sevgili aradığına tanık olmanız, gerçekten acı verici olabilir. Sonuçta kimse eskiden aşık olduğu kişinin bir başkasıyla flörtleşmesine razı olamaz.

5- OLUMLU HİÇBİR YANI YOK

Çocuklarınız olmadıkça veya başka bir şekilde birlikte vakit geçirmeye mecbur kalmadıkça, eski sevgilinizle arkadaş olmanız için iyi bir neden yoktur. Her ne kadar bunun olgun bir durum olduğunu düşünseniz de, bir ilişki bittiği zaman, iletişim de azalmalıdır.

6- YENİ İLİŞKİYE BAŞLAMANIZI ENGELLEYEBİLİR

6- YENİ İLİŞKİYE BAŞLAMANIZI ENGELLEYEBİLİR

Ayrıldıktan sonra yeni bir çevre edinmeniz ve yeni insanlarla tanışmanız gerekir. Eski sevgiliniz etrafınızdayken bu son derece zor olabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak için, eskiden tamamen kurtulmak gerekir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücut diline göre, size gerçekten aşık olduğunun 9 işareti