Eski Uzman Çavuş'tan 'açılım' protestosu!

Eski Uzman Çavuş'tan 'açılım' protestosu!

20 Ekim 2009, Salı 17:23
A A
Eski Uzman Çavuş'tan 'açılım' protestosu!

Osmaniye'de, eski Uzman Çavuş 30 yaşındaki İbrahim Alıcı, Emniyet Müdürlüğü binası önünde kendini demir korkuluklara kelepçeleyip, teslim olan PKK'lıların bazılarının serbest bırakılmasını protesto etti.

Saat 12.30 sıralarında Emniyet Müdürlüğü'ne gelen evli 2 çocuk babası İbrahim Alıcı, demir korkuluklara sol bileğinden kendisini kelepçeledi. Türk Bayrağı açan Alıcı, "DTP'lileri, Başbakanı ve hükümeti protesto ediyorum. Nice şehitler gaziler verdik bu vatan bu millet için. Bu şehitleri bu akan kanların durdurmak için PKK'lıları Kuzey Irak'tan getirip serbest bırakan bu hükümeti protesto ediyorum. Bu Türk milleti hiç kimse bölemez. Bu Amerikancı hükümet geldiği gibi gidecektir. Bu millet cevabını verecektir. Ben ilk terörün başladığı yerde 3 yıl görev yaptım"diye bağırdı.

Yaklaşık 15 dakika süren eylemin ardından polis tarafından kelepçesi demir parmaklık kesilerek çözülen İbrahim Alıcı, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İbrahim Alıcı'nın Jandarma Uzman Çavuş olarak 3 yıl Eruh'ta görev yaptıktan sonra sözleşmesi yenilemediği belirtildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.