Eskileri çöpe atmayın!

Eskileri çöpe atmayın!

Eski telefonunuzu veya tabletinizi işe yarar hale getirecek, onlara tekrar hayat verecek 11 görev!

14 Kasım 2014, Cuma 00:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Telefonunuzu veya tabletinizi yenilemeyi düşünüyorsunuz. Ancak eskisiyle ne yapacağınız sizi kara kara düşündürüyor - onu arkadaşınıza hediye etmek veya açık artırma sitelerinde satmak istemiyorsunuz. Üzülmeyin, çünkü eski cihazınızı değerlendirmenizi sağlayacak birçok yol var. Aşağıda paylaştığımız 11 fikir, eski telefonunuzu veya tabletinizi bir veya iki amaçlı, özel bir cihaza dönüştürecek.

1. Ev güvenliği kamerası

Eski telefonunuzu ve tabletinizi yanınızda taşımadığınıza göre onu bir pencereye veya köşeye sabitleyerek, ev izleme cihazı veya bebek gözetleme cihazı olarak kullanabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz iCamSpy, Presence ve Manything gibi birçok uygulama mevcut.

2. Uzaktan kumanda

Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir uzaktan kontrol cihazı olarak kullanmak için takip edebileceğiniz birkaç seçenek var. Örneğin Logitech'in kit'ini kullanarak eski cihazınızla bir media center'ı kontrol edebilirsiniz. DSLR Remote adındaki uygulama ise dijital kameranızı kontrol etmenize olanak tanıyor.


MP3 Player veya dijital fotoğraf çerçevesi yapın

3. MP3 Player

Eski telefonunuz veya tabletiniz, müziklerinizi müzik setinizde veya otomobilinizde çalmaya yarayan bir MP3 player'a dönüşebilir. Pil ömrünü uzatmak için bağlantı seçeneklerini kapatabilirsiniz.

4. Dijital fotoğraf çerçevesi

Telefonunuzu veya tabletinizi elektrik prizine bağlı tutmanın bir yolu varsa, ekranın otomatik olarak kapanmasını devre dışı bırakabilir ve onu bir dijital fotoğraf çerçevesi olarak kullanabilirsiniz. Bunun için Dayframe ve Picmatic'ten faydalanabilirsiniz.

5. E-reader

Telefon ve tabletlerin ekranı, e-kitaplar için e-ink ekranlar kadar ideal değiller, ancak yolculuk sırasında işinize yarayabilirler. iBooks ve PlayBooks'un yanında resmi Kindle veya Kobo uygulamalarını kullanarak okumanızı cihazlar arasında eşitleyebilirsiniz.

6. Alarmlı saat

Özellikle eski bir şarj istasyonuna ve eski bir telefona sahipseniz bu yöntemden faydalanabilirsiniz. Cihazınızı sürekli açık duran bir alarmlı saat olarak kullanmanızı sağlayacak düzinelerce uygulama bulmanız mümkün. Bunlar arasında en iyileri Wake, Timely ve Walk Me Up olarak öne çıkıyor.


Twitter haber bandı olarak kullanın

7. Twitter bandı

Sosyal medya meraklısı mısınız? TweetBot, Robird ve Twitterific gibi uygulamalar, Twitter haber kaynağınızı devamlı olarak ekranda görmenizi sağlayabilir.

8. Çocuklarınıza oyuncak

Çocuğunuz varsa, eskiyen telefonunuza veya tabletinize eğitim uygulamaları ve oyun yükleyerek çocuğunuza verebilirsiniz. Çocuğunuzun güvenliği için ebeveyn ayarlarını etkin hale getirmek isteyebilirsiniz.

9. Radyo

Eski cihazınız SIM kartından yoksun olsa da muhtemelen hala Wi-Fi ağına bağlanabiliyordur. O halde onu bir taşınabilir radyoya dönüştürebilirsiniz. TuneIn Radio ve iHeartRadio dahil olmak üzere kullanabileceğiniz birçok çevrimiçi radyo uygulaması var.

10. Özel kelime işlemci

Office'ı iOS ve Android cihazlarında artık ücretsiz olarak kullanabiliyoruz. Dilerseniz Word'ü yükleyip native araçla işinizi yapabilir, dilerseniz diğer Office alternatiflerine göz atabilirsiniz. Bu şekilde tabletinizi kelime düzenlemeye özel, oyun veya sosyal ağ uygulamalarından arınmış bir cihaza dönüştürebilirsiniz.

11. Basınçölçer

iPhone 6'ların dahili bir basınçölçere sahip olduğunu biliyor muydunuz? Telefonunuzda bu sensöre sahip olmasanız bile iOS'ta WeatherSignal veya Android'de Barometer & Altimeter uygulamalarıyla hava durumunu telefonunuza taşıyabilirsiniz.

Resimlerle: Hangi cep, ne kadar radyasyon yayıyor?

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bilim insanları panikte! Bir gizemli sinyal daha geldi