Eskileri unutun! Mutlaka denenmesi gereken 8 makyaj trendi

Uzun süredir dumanlı göz makyajı, koyu rujlar ve kontür trendleri arasında boğuluyoruz. Artık yoğun makyaj yerine doğal makyaj tercih edilen bir döneme girdik. Hal böyle olunca da bazı makyaj alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Eskileri unutup yeni bir bakım sayfası açmak istiyorsanız, işte size mutlaka denemeniz gereken 8 makyaj trendi.

16 Şubat 2021, Salı 11:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Koyu dudaklar yerine daha açık tonlar

1- Koyu dudaklar yerine daha açık tonlar

Koyu renk rujun birçok çeşidi uzun yıllar boyunca kullanıldı. Dramatik etki yaratan koyu renk rujları artık pembe ve şeftali tonlarıyla değiştirmenin vakti geldi. Bu tonlar her gün kullanılabilir ve daha doğal bir görünüm yakalamanızı sağlar.

2- Buğulu gözler yerine renkli farlar

2- Buğulu gözler yerine renkli farlar

2010'larda ortaya çıkan buğulu göz makyajının trendi henüz bitmiş değil. Genellikle siyah far kullanılarak yapılan buğulu göz makyajında simler ve diğer koyu tonları da kullanmak mümkün. Artık siyah makyajın yerini reklere bırakmanın zamanı geldi. Turuncu, pembe ve yeşil renklerini kullanabilir, parlak ve simli bakışlar yaratabilirsiniz.

3- Mat cilt yerine parlak cilt

3- Mat cilt yerine parlak cilt

Geniş gözenekleri saklamak için tüm yüzünüzü mat fondötenle kaplamanıza artık gerek yok. Son yıllarda trend haline gelen parlak cilt ile doğal ve ışıltılı bir görünüm yakalamanız mümkün. Bunun için highlighter ve parlak cilt ürünleri kullanabilirsiniz.

4- Siyah yerine renkli maskara

4- Siyah yerine renkli maskara

Renkli maskara kullanmak biraz uç görünse de, harika bir makyaj ürünü olduğunu inkar edemeyiz. Sıkıcı siyah maskaranızı bir kenara koyun. Neon reklerle eğlenceli bakışlar yakalayın. Koyu mor, lacivert ve yeşil maskaralar birçok markanın kataloğunda mevcut.

5- Dışarı taşan rujlar yerine doğal şeklinizi koruyun

5- Dışarı taşan rujlar yerine doğal şeklinizi koruyun

İnce dudakları daha kalın göstermenin yolu ruju dudak çizgisinin üstüne kadar sürmek. Ancak dolgun dudakların popüleritesi git gide azalıyor. Bunun yerine doğal dudak çizginizi koruyun ve dudaklarınızın iç kısımlarına daha fazla ruj sürmeye özen gösterin.

6- Kedi gözü makyajı yerine grafik eyeliner

6- Kedi gözü makyajı yerine grafik eyeliner

Eyeliner'ı uzun yıllardır kedi gözü makyajı için kullanıyoruz. Artık kedi gözünün yerini grafik desenler alıyor. Üstelik sadece siyah eyeliner kullanmanıza da gerek yok. Beyaz, mavi hatta istediğiniz tüm diğer renklerdeki eyeliner şekilli göz makyajı yapmanız mümkün.

7- Kontür yerine doğal ten

7- Kontür yerine doğal ten

Kat kat sürülmüş renk renk fondötenle yapılan kontür, günlük makyaj rutinine pek de uyan bir aktivite değil. Hem zaman alıyor hem de doğallıktan biraz uzak. Artık çillerinizle barışmanın zamanı geldi. Moda giderek doğallığı daha çok ön plana çıkarıyor. Neden siz de ona uymayasınız?

8- İnce kaşlar yerine kalın kaşlar

8- İnce kaşlar yerine kalın kaşlar

2000'lerin ince kaşlarını bir kenara bırakmanın vakti geldi. Kalın ve dolgun kaşlar ifade özgürlüğünüzün en iyi sembolü olacak. Elbette yüzünüze uygun bir şekilde olması şartıyla.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evde yapabileceğiniz mucizevi peeling tarifi