Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim Üyesi alımı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 41 öğretim üyesi alacak. Başvurular 15 gün boyunca sürecek ve bu pozisyona talip olanlar "Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim Üyesi alımı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?" diye soruyor.

18 Nisan 2019, Perşembe 13:39
A A
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim Üyesi alımı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bugün çıktığı ilanda "Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 24. ve 26 ncı maddeleri ile madde 23(c), 24(d) ve 26(a)’ya dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Akademik Yükseltilme ve

Atanma Başvuru Asgari Şartlarına ve puan hesaplama tablosuna (Bakınız. http://personel.ogu.edu.tr/Icerik/Index/3/belgeler ) internet adresi Personel Dairesi Başkanlığı doküman arşivinden ulaşılabilir. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz öğretim üyeleri (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına) alınacaktır." diye belirtti. 

Peki, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim Üyesi alımı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

İLAN DETAYINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ

Not: Başvuru süresi bu ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün olup, son başvuru tarihi tatile denk geldiği takdirde bir sonraki mesai saati bitimine kadar Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili Dekanlık/Müdürlüklere başvurulması gerekmektedir. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, ESOGÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Koşulları gereğince, Atama ve Son Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Profesör başvurularında ÜAK’nin yürürlükteki doçentlik başvuru koşulları uygulanacaktır. Profesörler ve Doçentler daimi statüye atanacaktır. Doktor Öğretim Üyeleri yayın dosyalarında tez başlığını ve tezden üretilen yayınları ayrıca belirtecektir. 2547 Sayılı Kanun’un Ek 38 inci maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Dr. Öğr. Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Sıradaki haber yükleniyor...