Eskişehir'de rant kapışması

Eskişehir'de rant kapışması

Eskişehir'de rant kapışması

05 Kasım 2010, Cuma 10:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eskişehir İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, Sarısungur Göleti kenarında haksız arsa sahibi olanların sayısının 35 değil 70 olduğunu saptadıklarını bildirdi.

Yapıcı, Sarısungur Göleti kenarındaki arazilerin yoksul köylüler yerine bazı bürokratlar, iş adamları, bir spor kulübünün başkanı ve akademisyenlere, sadece tapu harcı karşılığı verildiği yönündeki iddialar üzerine Araştırma Komisyonu kurduklarını anımsattı.

Çalışmalarını derinleştiren komisyonun, Sarısungur köyü ile Tapu ve Kadastro’da inceleme ve araştırmalarını sürdürdüğünü ifade eden Yapıcı, şöyle konuştu:

"İlk tespitlerimize göre köy nüfusuna kayıtlı olmayıp söz konusu yerden arsa alan 35 kişi vardı. Haksız arsa sahibi olanların sayısının 35 değil 70 olduğunu saptadık. Tabii birde köy nüfusuna sonradan kaydolup arsa sahibi olanlar var. Bu kişilere hukuki açıdan yapacak hiçbir şey yok. Önümüzdeki hafta komisyonumuz kesin sonuca ulaşacak."

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nce 5 yıl önce yaptırılan Sarısungur Göleti’nin yakınındaki arazilerin yoksul köylüler yerine bazı bürokratlar, iş adamları, bir spor kulübünün başkanı ve akademisyenlere, sadece tapu harcı karşılığı verildiği iddia edilmişti. Vali Mehmet Kılıçlar da iddiaları araştırması için bir vali yardımcısını görevlendirmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da bugün bazı yolar kapalı olacak