Eşlerinin soyadını alan 5 ünlü erkek yıldız

Evlenildiği zaman kadınların eşlerinin soyadlarını aldıklarını hepimiz görüyoruz. Bu çoğu kültür için geleneksel bir davranış. Ancak son zamanlarda bu gelenek değişmeye başladı. Artık erkekler de eşlerinin soyadlarını alabiliyor. Bunlara en güzel örnekleri de ünlü erkekler veriyor. John Lennon'dan Jack White'a kadar birçok ünlü isim eşlerinin soyadlarını almayı tercih etti.

09 Şubat 2021, Salı 11:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Jay-Z

Jay-Z

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, ABD'li şarkıcı ve yapımcı Jay-Z'nin asıl soyadı Shawn Carter. 2008'de Beyonce ile evlenen Jay-Z, soyadını Shawn Knowles-Carter olarak değiştirdi. Beyonce'de soyadını Knowles-Carter olarak değiştirerek ona karşılık verdi.

Jack White

Jack White

The White Stripes grubunun iki temel üyesi olan Jack White ve Meg White'ı çoğu kişi kardeş sanıyordu. Oysa ki 1997'de kurulup 2011'de dağılan dünyaca ünlü bu rock grubunu kuran kişiler karı-kocaydı. Üstelik grubun kurulmasından 1 yıl önce evlenmişlerdi. Asıl adı John Anthony Gillis olan Jack White, 1996'da evlendiği Meg White'ın soyadını aldı. 2000 yılında boşansalar da birlikte müzik yapmaya devam ettiler.

Jack White hala aynı soyadı kullanıyor.

John Ono Lennon

John Ono Lennon

The Beatles grubunun efsane solisti John Lennon, 1969'da Yoko Ono ile evlendikten sonra soyadını Ono Lennon olarak değiştirdi. John bu hareketi için "Yoko benim soyadımı aldı. Ben de onunkini. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" demişti.

Marco Perego-Saldana

Marco Perego-Saldana

Oyuncu Zoe Saldana, 2013'de sanatçı Marco Perego ile evlendi. Evliliklerinden 2 yıl sonra Perego, Saldana'nın soyadını aldı. Ünlü oyuncu, bu hareketinden dolayı eşinin arkadaşları arasında dışlanmasından korktuğunu söyledi. Ancak Marco, bunu umursamadı ve sevdiği kadının soyadını aldı.

Carlos PenaVega

Carlos PenaVega

Carlos Pena, Alexa Vega ile evlendiğinde, çift tamamen yeni bir soy isim seçme kararı aldı. Hem kendi soyadlarını hem de birbirlerinin soyadını taşıyacak yeni bir isim belirleyen çift, PenaVega'da karar kıldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlle sevgilim mi olması gerek? Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (9 Şubat 2021)