'Eşlerinizi peşkeş çektiniz' şikâyeti

'Cumhuriyet resepsiyonunda karılarınızı peşkeş çektiniz' dediği iddia edilen AK Parti Göle İlçe Başkanı, Başbakan'a şikâyet edildi

22 Kasım 2009, Pazar 16:07
A A

Ardahan'da 29 Ekim'deki Cumhuriyet resepsiyonuna eşleriyle birlikte katılan bazı muhtarlara, "Siz karılarınızı orada, içkili insanlara peşkeş çektiniz" dediği iddia edilen AK Parti Göle İlçe Başkanı Cengiz Çapan, Başbakan Tayyip Erdoğan'a şikayet edildi.

"YA İÇKİ İÇENLER ... YAPSAYDI?"

İddiaya göre AK Parti Göle İlçe Başkanı Cengiz Çapan, geçen 29 Ekim akşamı YİBO'da Kaymakam Ali Uysal'ın verdiği Cumhuriyet resepsiyonuna katılan muhtarlardan bazılarıyla bir Filizli kahvede karşılaştı. Muhtarlarla tartışan Cengiz Çapan, yine iddiaya göre "Siz karılarınızı orada, şuna buna peşkeş çektiniz. Orada içki içenler karılarınızı .... yapsaydı ne olacaktı? Hepiniz şerefsizsiniz" dedi. 

Bu sözlere tepki gösterek Dölekçayır Köyü Muhtarı Cavit Kotankıran, Çapan'la tartışmaya başladı. Birbirlerini yumruk atan ve sandalye ile vuran Kotankıran ile Çapan'ı, kahvedekiler ayrıldı. Yaşanan olaylar üzerine Göle'deki bazı köy ve mahalle muhtarları, AK Parti İlçe Başkanı Cengiz Çapan'ı yazdıkları 10 ayrı mektupla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet etti.

KAHVEDE MUHTARLA YUMRUKLAŞMA

Kahvede oturdukları sırada yanlarına gelen Cengiz Çoban'ın yaklaşık 40 kişinin içerisinde muhtarlara hakaret ettiğini ileri süren Dölekçayır Köyü Muhtar Cavit Kotankıran, AK Parti ilçe başkanının kendilerini kaymakamdan yana olmakla suçladığını belirtti. Muhtar Kotankıran, "Bize, 'o gece nasıl kutlanır bilmiyor musunuz?' dedikten sonra hakaret etmeye başladı. Bizi kaymakamla işbirliği yapmakla suçladı. 'Kaymakamı işin içine katma. O gidici biz kalıcıyız' dedim. Ben yapmadım ama bazı muhtar arkadaşlar Çapan'ı Ardahan Valisi'ne şikayet ettiler" dedi.

'İDDİALAR ASILSIZ'

İddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydeden AK Parti Göle İlçe Başkanı Cengiz Çapan ise, Muhtar Cavit Kotankıran'la sözlü tartıştıklarını ama kavga etmediklerini ileri sürdü. İlçe Başkanı Cengiz Çapan şöyle konuştu:

"YİBO'daki resepsiyona ben de katıldım ve kısa bir süre kaldıktan sonra çıktım. Daha sonra kahvede karşılaştığımız Cavit Kotankıran, 50 kişinin içinde beni tahrik etti. Bana hakaret etti. Ama ben bu oyuna gelmedim. Birbirimize elimiz bile değmedi. Onlara hakaret etmedim. Bütün söylenenler iftira. Benimle ilgili olarak genel merkeze 10 şikayet mektubu gitmiş. Üç gün önce genel merkeze bu konuyla ilgili bilgi verdim. Şu an için görevden alınmam söz konusu değil."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.