Esra Akkaya: Can'ı ilk gördüğümde 'oğlum' diye bağırdım

Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına oyuncu Esra Akkaya konuk oldu. Yıllar sonra ilk kez canlı yayına çıkan Esra Akkaya, merak edilenlerini anlattı

08 Ocak 2019, Salı 11:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İşte Esra Akkaya'nın açıklamalarından satır başları...

"Geç anne olunca her şeyi bıraktım. O kadar çok istemiştim ki çocuğum olsun onunla vakit geçireyim diye… Ama oyunculuğu bırakmadım. Zaten bırakmazsın, oyunculuk seni bırakır.

'DÜNYAM DEĞİŞTİ'

'DÜNYAM DEĞİŞTİ'

Can ile birlikte dünyam değişti… Bir arkadaşım sordu, ‘Annen ne iş yapıyor?' O da ‘Konuşuyor’ dedi. Ben de artık projeleri değerlendireceğim, oğlum oyuncu olduğumu bilsin…

Can ile biz iki aylıkken Etiyopya’da buluştuk. Ben oraya ‘Evlat edinebilir miyim?’ diye gitmiştim. Her şeyi hazırlayıp bilinçli bir şekilde gittik.

Biz evlat edinmek için Türkiye’de de görüşmeler yaptık. 40 yaşından sonra zor oluyor bu işler burada… Kalbim ‘Afrika’ dedi. Oraya gittim.

Ben anne olduktan sonra Etiyopya evlat edinmeyi durdurdu. Bana evlat edinmeyle ilgili sorular geliyor; onu ilgili makamlar daha iyi bilir. Bana annelik ile ilgi sorular sorarlarsa daha iyi yardımcı olurum…

Ben oraya evlat edinmeye değil buluşmaya gittim. Allah herkese nasip etsin. Can’ı ilk gördüğümde ‘oğlum’ diye bağırdım. O iki aylıktı ama o da biliyordu, hissediyordu.

Can her şeyi biliyor bütün hikayesini. Yanında anlatıyorum konuşuyoruz her şeyin farkında. Biz birbirimiz bulduk diyorum…

Bir takım projeler için yapımcılarla görüşüyorum. Ama herkes depresif bir şekilde… İşler iyice zorlaşmış, piyasa çok değişmiş.


Ben 13 yaşımdan beri ‘Çocuğumu kendim doğurmayacağım, biz onunla buluşacağız’ diyordum. Bunu hep hissediyordum böyle de oldu.

Can’ı Etiyopya’ya götüreceğim, orası benim için de ikinci vatan. Borcum var o ülkeye, inşallah orada da bir görevimiz varsa onu da yerine getirebiliriz.

Can çok fazla soru soruyor, beni çok şaşırtıyor. Ondan çok şey öğreniyorum. Çok yaratıcı, beni o anlamda gençleştirdi.

Oğlumun adı Can Alex… İki nedeni var isminin Can Alex olmasının… İleride bir iş anlaşmasına veya başka bir şey için gittiği zaman da şaşırmasın insanlar ulusal bir ismi olsun dedik. Babası da Fenerbahçeli biz de Can Alex olsun’ istedik.

'Neden Türkiye’den değil de Afrika’dan çocuk edindin?' diyorlar. Türkiye ya da Etiyopya değil olay biz dünyadaki bütün çocuklardan sorumluyuz. Biz çocukları ülkelerine göre veya din, dil, ırka göre ayırmamalıyız. Benim oğlum Afrika’dan oldu. Çok da iyi oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Deniz Seki'den romantik paylaşım