Estetikte Uzay Çağı! İşte bilmeniz gereken en yeni trendler

Teknoloji alanındaki önemli adımlar sayesinde önce dünyada şimdi de Türkiye’de yepyeni estetik trendleri geldi! İşte mutlaka bilmeniz gereken  son teknoloji 5 yöntem  

14 Şubat 2017, Salı 10:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Son birkaç yıldır estetik ve güzellik alanındaki gelişmelerin artmasıyla birlikte dünyadan sonra Türkiye’de de teknoloji alanında önemli adımlar atılıyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Duman, estetik ve güzellikte “uzay çağı” olarak ifade ettiği son teknoloji 5 ürünü sizler için hazırladı. ?

1. LAZER LİPOLİZ (SLİMLİPO)

1. LAZER LİPOLİZ (SLİMLİPO)

Günümüzde lazer, medikal yaşamın her alanında kullanılmakta. Bunun başlıca sebebi son derece kontrollü bir enerji olmasıdır. Uygun lazer tipini, belirli bir frekans ve dalga boyunda kullandığınız takdirde sadece istediğiniz dokulara ulaşabilir ve onlara istediğiniz etkiyi uygulayabilirsiniz.   Aynen cildinizi yakmadan alttaki kıl köklerine ulaşan epilasyon lazeri veya korneanızı çizip görmenizi düzeltirken derindeki göz sinirlerinize zarar vermeyen eximer lazerler gibi…  

1. LAZER LİPOLİZ (SLİMLİPO)

1. LAZER LİPOLİZ (SLİMLİPO)

Diyelim ki karın bölgenizde cilt altında yaklaşık 6 cm’lık bir yağ dokunuz var. Ben orda 1cm yağ dokusu bırakıp geri kalan yağı eritebiliyorum. Erittiğim bu yağı aynı anda dışarı çekiyorum. Yani dakikalar içerisinde 6 cm’lik kalınlık 1 cm’e dönüşüyor ve bu eritme işlemi sırasında sinirler, damarsal yapılar, kas, tendon veya herhangi bir organ en ufak bir zarar görmüyor.    

1. LAZER LİPOLİZ (SLİMLİPO)

1. LAZER LİPOLİZ (SLİMLİPO)

İşte Slimlipo’nun yani lazer enerjisinin derinin bu gerilme kapasitesine de etkisi var. Gıdı, bacak içi, karın bölgesi ve kollar gibi cildin ince olduğu ve gerilmenin nispeten az olacağını düşündüğümüz yerlerde bu etki inanılmaz faydalı olabiliyor. Vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama amaçlı bir işlem olan Lazer Lipoliz,  özellikle son 8-10 yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ve Batı Avrupa’da en çok tercih edilen cilt altı yağ dokusunun alınması yöntemi.  

2. FARKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS

2. FARKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS

Ameliyatsız yüz gençleştirmenin kabaca iki bölümü vardır: 1-Cildin kalitesini artırmak:   Burada cildin parlaklığını canlılığını geliştirerek daha sağlıklı, daha genç ve diri bir görünüm elde etmeye çalışırız. Çeşitli lazer platformları ile yapılan ve farklı katmanlarda etkili uygulamalar ve sonrasında vitamin ve aminoasit enjeksiyonlarının hedefi de budur. Son yıllarda kök hücre ve PRP uygulamaları da yüz gençleştirmenin bu ilk bölümünde faydalı olmaktadır.  

2. FARKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS

2. FARKSİYONEL ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS

2-Cildin gerginliğini artırmak İşte yüz gençleştirmenin zor kısmı bu. Yani siz cildin parlaklığını her ne kadar geliştirirseniz geliştirin sarkık, gevşek veya buruşuk bir alt yüz, gıdı her zaman için yorgun ve torbalı göz altları, aşağı düşmüş kaslar sizi daha yaşlı daha yıpranmış gösterir.   Bu şikayetleri azaltmak için elimizde son döneme kadar cerrahi dışında pek fazla seçenek yoktu. Ancak teknolojinin akıl almaz ilerlemesi ve bu teknolojik gelişmelerin özellikle estetik cerrahi alanında hak ettiği yeri bulması sonucunda artık yüz germe ameliyatlarını neredeyse ` oranında azaltmış durumdayız.   Cildin gerginliği artırmak için özellikle yüz ve boyun bölgesinde 2016’nın ikinci yarısında estetik cerrahinin kullanımına sunulmuş en yeni teknoloji Farksiyonel Radyofrekans. Bu, fraksiyonel atışlar şeklinde radyo dalgalarının belirli frekans aralığında cilt altı ve cilt yapılarını mikro hasarlar ile uyarması ve gerginleştirmesine dayalı bir teknoloji.  

3. YENİ JENERASYON HYALURONİC ACİD DOLGULAR

3. YENİ JENERASYON HYALURONİC ACİD DOLGULAR

En dikkat çeken yeni dolgu maddesi göz altı ışık dolgusu olduğu için ondan bahsetmek istiyorum. Hyaluronik asitleri yarı çapraz bağlayarak ve içlerine de güneş ile reaksiyona girdikçe aylar içerisinde yavaş yavaş harekete geçen 8 ayrı aminoasit, antioksidanlar koyarak inanılmaz bir dolgu üretildi. Su ile jel arası bir kıvamı olduğu için alt göz kapağı gibi oldukça ince ciltlerde bile kitle etkisi göstermeden kullanılabilen bir dolgu bu.   Göz altlarında torbalanma, kırışıklık veya yorgun, uykusuz hatta akşamdan kalma gösteren deformiteleri saniyeler içerisinde giderdiği gibi içeriğindeki maddeler yardımıyla zamanla mor-kahverengi renk değişikliklerini de yok ediyor.  

4. SHORT SCAR LAZER FACELİFT (KISA İZLİ LAZER YÜZ GERME)

4. SHORT SCAR LAZER FACELİFT (KISA İZLİ LAZER YÜZ GERME)

Diyelim ki tüm bu radyofrekans, ultheraphy veya lazer ile ütüleme işlemlerinin de etki edemeyeceği derecede gevşek bir alt yüz, gıdı, boyun bölgeniz var. 8 saat süren bir yüz germe ameliyatını da istemiyorsunuz, sonrasında oluşacak alından başlayıp neredeyse saç içinden ensenize kadar uzanan izi de cabası..  

4. SHORT SCAR LAZER FACELİFT (KISA İZLİ LAZER YÜZ GERME)

4. SHORT SCAR LAZER FACELİFT (KISA İZLİ LAZER YÜZ GERME)

O zaman lazer facelift sizin için icat edilmiş bir uygulama. Farklı dalga boylarına ve frekansa sahip lazer platformları ile önce eğer varsa yanakta, gıdıda bulunan fazla cilt altı yağ dokusunu eritip bölgeden uzaklaştırıyoruz sonra yüzde diriliğini yitirmiş mimik kaslarını, fasya yapılarını hatta ligamentleri gerginleştiriyoruz. Son olarak da kulağın tam ortasından arkasına dönen 3-4cm’lik bir cilt kesisi ile fazla deriyi çıkarıyoruz. İşlemin toplam süresi yaklaşık 1-1,5 saat sürüyor ama büyük kısmı lazer hallediyor.  

5. LAZER DESTEKLİ SAÇ EKİMİ (LASER CONDİTİONED TRANSPLANTATİON LCT)

5. LAZER DESTEKLİ SAÇ EKİMİ (LASER CONDİTİONED TRANSPLANTATİON LCT)

LCT yöntemi, yani Laser Conditioned Transplantation, 2011 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlanmış ve Avrupa’da da günümüzde popüler olan son saç transplantasyonu tekniğidir.   Özel bir dalga boyuna sahip Glass Lazer platformlarını yine çok kısıtlı bir frekans aralığında kullanan bir teknoloji ile saçlı deri belirli bir kalınlıkta uyarılabilir ve bu seviyedeki tüm hücreler aktive edilebilir. Bu uyarı neovaskularizasyon hücreleri (kan damarı oluşturan hücreler), kolajen üreten hücreler, fibrojen üreten hücreler, lenfatik drenaj hücreleri kısacası saçlı derideki tüm hücreler için yaklaşık 20 saatlik bir aktivasyon oluşturur. Yani kabaca 1 gücünde çalışan hücreler 20 saat için 100 gücünde çalışmaya başlarlar. Tam bu sırada yapılan bir saç ekimi sonrasında adaptasyon yani saç köklerinin tutma oranları �-92’lere ulaşabilmektedir. Kayıp oldukça azalır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Partnerinizle birlikte uyumanın 9 faydası