Et fiyatları düşecek

Et fiyatları düşecek

Et Balık Kurumu Genel Müdürü Ulubaş, yeniden yükselişe geçen et fiyatlarının 1 hafta içinde dengesini bulacağını açıkladı

01 Temmuz 2010, Perşembe 17:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Et Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, et fiyatlarındaki yükseliğin psikolojik olduğunu ve spekülasyondan kaynaklandığını söyledi.

CNBC-e'ye konuşan Ulubaş, piyasadaki spekülatif hareketlerin devam etmesi halinde hükümetten aldıkları 100 bin tonluk ithalat yetkisini kullanacaklarının da altını çizdi.

Türk besicilerinin yanında olduklarını, bu nedenle 7 bin 500 tonluk kesilmiş et yetkisi almalarına karşın bunu kullanmadıklarını ve bundan sonra da yurtdışından kesilmiş et getirme niyetleri olmadığını vurgulayan Ulubaş, ette son dönemdeki fiyat artışlarını spekülasyon yapan büyük besicilere bağladı.

Ulubaş, gerek gördükleri sürece hem besilik hem de kasaplık büyükbaş hayvan ithalatının süreceğini söyledi. Bugün gerçekleştirecekleri 4 bin tonluk ihalede hayvanların tesliminin Ramazan ayına denk geleceğini vurgulayan Ulubaş, Ramazan'da arz sıkıntısı veya aşırı fiyatlanma beklemediğini belirtti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER O süre 2 aya indirildi! Resmi Gazete'de yayımlandı