Etkili bir flörtün 9 özelliğine sahip misiniz?

"Kur yapma esnasında vücut dili çok önemlidir, çünkü hareketlerimiz, ne kadar çekici, seksi, istekli veya ümitsiz olduğumuzu açıkça belli eder" diyor "Vücut Dilinin Tanımı" adlı kitabın yazan Allan Pease. Flört, bir ilişkinin ilk kıvılcımlarının yaşandığı anlardır. Etkili bir flörte özelliklerine sahip olmayan insanlar bazen soğuk görünümleriyle yanlış bir izlenim vererek hayatlarının aşkını kaçırabilirler. İşte etkili bir flörtün 9 özelliği...

24 Haziran 2021, Perşembe 17:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dikkat çekmek bir sanat olduğu kadar bir bilimdir.

Dikkat çekmek bir sanat olduğu kadar bir bilimdir.

Hepimiz "iyi flört etmenin" neye benzediğini aslında biliriz ve muhtemelen kötü flört etmek dendiği zaman da aklınızda bir şeyler oluşuyor. Bazen ayrımlar oldukça açıktır ancak bazen nasıl yapacağınızı bilemeyebilirsiniz.

İlişki bilimcilerinin flört etmeyi önemsemek için nedenleri var. Flört etmek, potansiyel bir ilginin gizli, genellikle güvenli bir işaretidir; bu, ilişki aşamalarının en erkenidir, o kadar erkendir ki, eğer etkileşim karşılıklı çıkarla sona ermezse, ilişkileri başlamadan bitirir.

Flört etmek bir açılış oyunu olduğundan, birinin çekici özelliklerini ortaya çıkarmasına izin verebilir, bu da etkili flört için kritik bir adımdır. Gerçekten de, etkili flört sadece çekici nitelikleri ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda olumlu, alıcı bir tepki de ortaya çıkarır. Başka bir deyişle, flört işe yaradığında ilgi ve çekicilik yaratır .

Güzel bir aşk ihtimali yakaladığınızda, flört etmenize yardımcı olacak önemli bilgilere göz atalım


Uygun beden dili kullanımı

Uygun beden dili kullanımı

İnsanlar pek çok bilgiyi sözsüz olarak iletirler; bu özellikle ilk izlenim oluşturmada önemlidir. Düzgün konuşmada bile, rahatsız edici beden dili , ilişkinin başlangıcının sona erdiğini gösterebilir. 

Etkili sözsüz davranış yani beden dili

  • doğru miktarda göz teması (çok fazla değil! çok az değil!),
  • güzel kokmak ve
  • gülümsemeyi içerir.

Zekanı göstermek için zekice yollar seçmek

Zekanı göstermek için zekice yollar seçmek

Son araştırmalar, etkili bir flörtün özelliklerini belirlemeye çalışmak için iki çalışma üzerinden 1.200'den fazla katılımcıyla anket yaptı. Zekanın çekici geldiğine dair kuşku yok

Başarılı bir flörtün içerisinde mutlaka zeka kıvılcımları olmalıdır. Zeka, son derece arzu edilen bir özelliktir ve mizah , zekâ, eğitim ve ilginç sohbetlerle iletilebilir.

İnsanlar, özellikle kadınlar, zekasını gösteren flörtlere daha fazla ilgi duymaya meyillidir.

Neşe veren bir insan her zaman caziptir

Neşe veren bir insan her zaman caziptir

Neşeli flörtler başarılı flörtlerdir. İnsanlar yumuşak başlı doğalarını ve pozitifliklerini gösterdikleri zaman, daha az neşeli flörtlere göre ilişki başlatmada daha başarılı olma eğilimindedirler. 

Romantik ilişkilerin kilit rolü arkadaşlık ve eğlencedir; çekiciliği neşe ilişki işleyişi bu özelliği içine dokunun olabilir.

Nazik bir yaklaşım sergileyin

Nazik bir yaklaşım sergileyin

Çok hızlı hareket ederseniz başınız belaya girebilir. Nezaket flört etmenin en temel koşullarındandır. Ne kadar nazik olabileceğinizi gösterin.

Araştırma sonuçlarında, İnsanlar genellikle kendilerini saygılı, olgun ve kibar flört etmeye daha duyarlı buldular. Kadınlar flörtün bu özelliğine erkeklerden daha çok değer verir.

Romantik niyetlerinizi netleştirin

Romantik niyetlerinizi netleştirin

Romantik ilgiyi çağrıştıran flört, anahtar gibi görünüyor; Tatlılık, hassasiyet ve güçlü ilgi göstermek, işe yarayan flörtleri, işe yaramayan flörtlerden ayıran yollardan biridir. Kadınlar , kendilerine yoğun ilgi gösteren erkeklere daha fazla değer verirler aman dikkat ilgileneceğim diye sıkmayın. Bu kural mutlaka diğer kurallarla birlikte düşünülmelidir.

Cesaret ve kararlılık gösterin

Cesaret ve kararlılık gösterin

Cesur, kendinden emin ve ısrarcıysanız, flörtünüzde daha başarılı olabilirsiniz. Özellikle kadınlar, bu özelliklerle flört etmeye daha yatkın olduklarını bildiriyor. Belki de cesaret ve ısrar, flörtün odağını vurgulamaya yardımcı olur; Birinin sadece kimseyle değil, özellikle seninle flört ettiğini düşünmek iyi hissettiriyor.

Hedefleriyle ortak yönlerini tanımlayın

Hedefleriyle ortak yönlerini tanımlayın

Pek çok araştırma, benzerliğin hoşlanmayı doğurduğu fikrini desteklemektedir, bu nedenle flört ettikleri kişiyle bazı temel ortak benzerlikleri olan flörtler daha başarılı olabilir.

Ortak yönlerinizi vurgulamaya çalışın. Paylaşılan ilgi alanları ve ortaklıklar yalnızca konuşma akışına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekteki keyifli sohbetler ve etkileşimler için potansiyel önerir.

Gizemli bir cazibe verin

Gizemli bir cazibe verin

İnsanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri insanlara doğru çekilirler; Belki de bu yüzden hakkında biraz gizemi olan flörtlerin daha başarılı olma eğilimi vardır. Flört, ilginç hobiler veya benzersizlik önerisini içerdiğinde, daha fazla başarıya yol açabilir

Fiziksel olarak çekici yanlarınıza dikkat çekin

Fiziksel olarak çekici yanlarınıza dikkat çekin

Burada sürpriz yok. Fiziksel çekicilik, ilk romantik çekiciliği öngören önemli bir faktördür (romantik ilginin ortaya çıkmasında benzerlik, nezaket veya aşinalık gibi diğer faktörler de önemli olsa da), bu nedenle insanların (özellikle erkeklerin) daha uygun olması mantıklıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkek arkadaşınızın sizi sevdiğine dair 7 işaret