Eurovision şarkımız tanıtıldı

56. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Yüksek Sadakat grubunun söyleyeceği şarkı düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı

25 Şubat 2011, Cuma 20:12
A A
Eurovision şarkımız tanıtıldı

Türkiye'nin Eurovision şarkısı, TRT Tepebaşı Stüdyolarında, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve “Yüksek Sadakat” grubu üyelerinin katıldığı basın toplantısında açıklandı.

Buna göre grup, Almanya'da yapılacak 56. Eurovision Şarkı Yarışması'na, “Live it up” (Hayatını Yaşa) adlı İngilizce parçayla katılacak.

Yüksek Sadakat grubu basın toplantısında şunları söyledi:

İngilizce şarkıların başarı şansı daha yüksek olduğu için şarkıyı İngilizce olarak hazırladık. Biz şarkımızın bizi ve ülkemizi iyi temsil ettiğini düşünüyoruz. İnancımız ve isteğimiz müziğimizle nasıl var olduysak kitlemizi aynı şekilde devam ettirmek yönündedir. Yarışmayı grubumuzun kendisini geliştirmesi için bir fırsat olarak görüyoruz. Mart ve Nisan ayı boyunca Almanya'da konserler vereceğiz. Şarkımızın tanıtımları için sosyal medyayı çok iyi kullanmayı düşünüyoruz. Ayrıca 12 ülkeye giderek ve oradaki etkinliklere katılarak ve sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak tanıtımlarımızı yapacağız. 

İŞTE EUROVISION ŞARKIMIZ...

 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer4854","4854","201102","4854-5.jpg");

 

"GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN BİRİNCİ OLMAK"

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ise, 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yüksek Sadakat grubundan beklentilerinin birincilik olduğunu belirterek, “Ama asıl beklediğimiz, birinci olmanın dışında Türkiye'yi uygun bir şekilde temsil etmeleridir” dedi.

Almanya’nın Düsseldorf Kenti’nde düzenlenecek 2011 Eurovision şarkı yarışması yarı finalleri 10 ve 12 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Büyük final ise 14 Mayıs’ta gerçekleşecek.  

EUROVISION’DA BU YIL

- Avusturya, üç yıl, İtalya ise tam 14 yıl aradan sonra Eurovision yarışmasına yeniden katılacak. 

- 43 ülke, katılımlarını şimdiden onayladı. Slovakya daha önce katılmayacağını açıklasa da sonradan kararını değiştirdi.

- San Marino da iki yıl aradan sonra bu yarışmaya tekrar katılacaklar arasında. Macaristan ise bir yıl aradan sonra yine yarışmada.

- Yarışmanın sunuculuğunu Anke Engelke, Judith Rakers ve Stefan Raab yapacak.

- Geçen sene birinciliği alan ev sahibi ülke Almanya’nın yarışmacısı bu sene de Lena Meyer Landrut olarak belirlendi.

- Bosna Hersek’i daha önce Emina Türkcan’la da düet yapan ve ikinci kez Eurovision’a katılan Dino Merlin temsil edecek.

Sıradaki haber yükleniyor...