Eurovision'da Türkçe 'Seni Seviyorum'

Eurovision şarkı yarışmasında Bulgaristan'ı temsil edecek şarkıda Sofi Marinova'nın seslendirdiği 'Love Unlimited' şarkısında Türkçe sözler de var

01 Mart 2012, Perşembe 16:47
A A

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında Bulgaristan'ı te şarkısında Türkçe sözler de var.

Roman kökenli şarkıcı Sofi Marinova'nın seslendirdiği "Love Unlimited" (Sınırsız Aşk) adlı şarkı halkın gönderdiği GSM mesajları ile Bulgaristan birinciliğini elde etti.

Şarkının nakarat bölümünde Türkçe sözler de geçiyor. Hızlı bir ritme sahip şarkının nakaratı Türkçe olarak "Seviyorum Seni" sözleri ile başlıyor.

Eurovision'a katılacak şarkının belirlenmesi için Bulgaristan Ulusal Televizyonu (BNT) "Bulgaristan Eurovision Akademisi" adı altında bir kurul oluşturdu.

Akademi üyelerinden oluşan jüri aday şarkı ve şarkıcılardan 12'sini finale taşıdı. Eurovision'a gidecek şarkı da bu 12 aday eser arasından GSM mesajı ile halk tarafından seçildi.

Bulgaristan'ı te diye adlandırılan Sofi Marinova, oryantal ve fantezi tarzında şarkıları ile tanınıyor. 

Milliyet

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer6872","6872","201203","6872-4.jpg");

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.