Ev taşırken işinizi kolaylaştıracak pratik bilgiler

Taşınmak birçok kişi için göz korkutan ve yorucu bir dönem. Ev taşımayı kolay ve planlı bir hale getirmek, taşınacak kişiye büyük oranda fayda sağlıyor. Ev taşırken işinizi kolaylaştıracak pratik bilgiler...

11 Kasım 2021, Perşembe 13:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
PLANLAYIN

PLANLAYIN

Taşınma günü gelmeden önce kendi planınızı yapın. Eşyaları kolileme işini taşınma şirketi yapmayacaksa önceden kendinize koli edinin. Yeni taşınacağınız evde tadilat işleri varsa taşınma gününden önce bitmesini sağlayın. 


TEMİZLİK

TEMİZLİK

Yeni taşınacağınız eve eşyaları getirmeden önce temizlenmiş olduğundan emin olun. Taşınma sırasında illaki ev yine kirlenecek fakat temizliği yapılmış evi temizlemek çok daha kolay olacaktır.


ERKEN PAKETLEME

ERKEN PAKETLEME

Eşyalarınız taşıma şirketi tarafından paketlenmeyecekse, eşyalarınızı erkenden kolilemeye başlamak bedeninize ve zihninize büyük ölçüde yardımcı olacaktır. İşe az kullanılan ve günlük hayatta ihtiyaç duyulmayan eşyaları kolilemekle başlayabilirsiniz. Kolileme işlemini yaparken kolilerin üzerine eşyanın nereye ait olduğunu ve kırılıp kırılmayacağını belirtin. Bu sayede yerleştirmenize de yardımcı olur. 


KIRILACAKLARI PAKETLEME

KIRILACAKLARI PAKETLEME

Kırılacak eşyaları paketlerden önceden balonlu naylon edinmeniz eşyalarınızın hasar görmemesi için oldukça önemli. Paketlerken iyice sarın ve koliye yerleştirirken bozluk kalan kısımları müsvedde kağıt veya balonlu naylon ile doldurun. Kolinin altını, üstünü ve yanlarını iyice bantlayın. Gerekirse 3 kat bant çekin.


FATURA

FATURA

Eve taşınmadan birkaç gün önce halletmeniz gereken en önemli şey ise elektrik, su, doğalgaz, internet gibi faturaları üzerinize almak olacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toprağa çiğ yumurta ektiğinizde olanlara inanamayacaksınız