Ev yapımı asetonsuz oje çıkarıcı

Kendi evinizde kolayca yapabileceğiniz bir oje çıkarıcı ile tırnaklarınızdaki ojeleri temizlemek için kimyasal ve toksik madde içermeyen harika bir asetonsuz oje çıkarıcı tarif! Bir kere yapın bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

11 Kasım 2021, Perşembe 17:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oje çıkarıcı, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda şüpheli bir şekilde kaybolan ürünlerden biridir.

Doğal yöntemlerle evde yapabileceğiniz bir oje çıkarıcı tarifi ile hem asetona ihtiyaç duymadan tırnaklarınızı yıpratmadan temizleyeceksiniz hem de her istediğiniz de elinizin altında bulunmasını sağlayabileceksiniz

NEDEN EV YAPIMI OJE ÇIKARICI KULLANMALISINIZ?

NEDEN EV YAPIMI OJE ÇIKARICI KULLANMALISINIZ?

Geleneksel oje çıkarıcıların içerisinde bulunan maddelerin birçoğu bünyenize zarar verebilir. Bu maddelerden ilki asetondur.

Aseton çözücü yalnızca tırnak plağını kurutmakla kalmaz, aynı zamanda çevresindeki deriyi doğal yağlarından arındırabilir

Aseton baş ağrısı ve dönmesine sebebiyet verir. Bunun yanında gözleri, cildi ve boğazı tahriş eder. Oje çıkarıcıların içinde bulunan diğer bir madde ise butil asetattır. Butil asetat da aynı aseton gibi baş ağrısına ve gözlerin, cildin ve boğazın tahrişine sebebiyet verebilir. Bir diğer madde etil asetattır. Bu madde çok yüksek seviyelerde maruz kalındığında bayılmalara sebep olur. Mideyi, cildi, gözleri ve solunum yollarının tahrişi de cabası. Son madde ise izopropil asetattır. Vücudu uykuya iter ve boğazı, gözleri tahriş eder.

Çözüm? Aseton olmayan bir sökücü ( A, C ve E vitaminleri ile aşılanmış bu soya bazlı seçenek gibi) satın alabilir veya evinizde yapabileceğiniz harika bir tarif deneyebilirsiniz.


DOĞAL OJE ÇIKARICI NASIL YAPILIR?

DOĞAL OJE ÇIKARICI NASIL YAPILIR?

SİRKE LİMON OJE ÇIKARICI

  • Bir kaseye biraz sirke, biraz da limon suyu ekleyin. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla tırnaklarınıza sürün.
  • Sirke ojenin yumuşamasına yardımcı olacak, limonun içindeki sitrik asit ise ojeyi tırnağınızdan temizleyecektir.
  • Ojeler sizi çok zorluyorsa bir törpü yardımıyla önce ojeyi tırnağınızdan kazıyıp daha sonra bu yöntemi uygulayabilirsiniz.
  • Elbette geleneksel oje çıkarıcılar kadar kısa sürede temizlenmeyecektir tırnaklarınız, fakat uzun vadede çok daha sağlıklı bir yöntem olacağından sizi daha çok memnun edecektir.
  • Özellikle çocuklarına oje süren annelerin piyasadaki geleneksel oje çıkarıcılardan uzak durmasında fayda var.

BEYAZ SİRKE PORTAKAL

  1. İyice karışana kadar eşit miktarda beyaz sirke ve organik portakal suyunu birleştirin. 
  2. Bir pamuğu karışıma batırın ve oje yumuşayana kadar yaklaşık 10 saniye tırnaklarınıza bastırın. 


HIZLI OJELERİNİ ÇIKARACAK BAŞKA BİR YOL ARIYORSANIZ

HIZLI OJELERİNİ ÇIKARACAK BAŞKA BİR YOL ARIYORSANIZ

Evde aseton kalmadı ama yarısı kalkmış kötüleşmiş ojelerinizden bir an önce kurtulmak istiyorsunuz, aksilik bu ya limon ya da sirke de yok evde.. .İşte bu noktada imdadınıza diş macununuz yetişebilir.

Tam bir tutam olarak, geleneksel bir diş macunu iyi bir sökücü yapar. Bunun nedeni, çoğu diş macununun verniği etkili bir şekilde parçalayabilen etil asetat içermesidir (aynı zamanda çoğu cila sökücüde de bulunur). Macununuzu yeniden kullanmak için, tüpü parmaklarınızın ucuna sıkın ve goopta ovalayın; cilanız hemen kalkmalıdır. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu yöntemler doğalgaz faturasını düşürüyor!