Evde gözenek küçültmek için 10 etkili yöntem

Hava kirliliği ve tükettiğimiz hormonlu gıdalar nedeniyle modern şehir hayatında gözeneklerin büyümesi kadar normal bir şey yok. Siz en iyi gözenek sıkılaştırıcıyı kozmetik mağazalarında arasanız da, gözenek sıkılaştırıcı maskenin en iyisi evdeki malzemelerle yapılıyor. Gözenek sıkılaştırıcı ürünler, evde gözenekleri küçültme tedavisi uygulanabilirken daha az tercih edilmeli. 'Gözeneklerden kurtuldum' diyenlerin hikayelerine bakarsanız gözenekleri küçültmek için kesin çözüm bulunmadığını, evde gözenek küçültme tedavisi uyguladığını söyler. İşte evde gözenek sıkılaştırmak için 10 etkili yöntem!

19 Haziran 2020, Cuma 09:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Limon suyu

Limon suyu

Limon suyu, doğada gözeneklerin sıkılaştırılması için kullanılan en doğal nimetlerden bir tanesidir. Limon suyu gözenekleri sıkılaştırmanın yanı sıra gözenekleri temizlemeye de yardımcı olur.

Nasıl uygulanır?

Limonu direk olarak gözeneklerinizin üzerinde gezdirebilir, gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Buz yöntemi

Buz yöntemi

Gözenekleri sıkılaştırmak için buz yöntemini deneyebilirsiniz. Buz soğuk bir uygulama yöntemi olduğu için ciltte şok etkisi yaratır. Cildinizde buzu gezdirerek, gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Kuru fasulye yöntemi

Kuru fasulye yöntemi

2 avuç kuru fasulye blendırdan geçirilerek ya da öğütülerek un haline getirilir. Toz haline gelen fasulyeleri, deniz süngerini önce çok az gül suyuna sonra bu toza batırarak yüzünüze hafif şekilde ovalanarak uygulanır. Bu yöntemle en az 2 ayda yüzünüz sıkılaşacak kötü görünüm ortadan kalkacaktır.

Madensuyu ve gülsuyu

Madensuyu ve gülsuyu

Doğal madensuyu ve gülsuyu oldukça doğal ve yenileyici etkilere sahip. Özellikle de madensuyunu buz kalıplarına koyarak buz haline getirdikten sonra her gün cildinize uygulamanız cilt üzerinde olumlu etkiler sağlayacak.


Kuşburnu çayı

Kuşburnu çayı

Soğuk algınlığından boğaz ağrısına, romatizma ağrısından idrar yolu hastalıklarına kadar pek çok hastalığa şifa kaynağı olan kuşburnu çayını içmenin dışında da cildimize temizleyici olarak kullanabiliriz. Cildi sıkılaştırma özelliği bulunan kuşburnu çayı, daha sağlıklı, ışıl ışıl ve toparlanmış bir cilt yapısı için oldukça ideal bir doğal üründür.

Yoğurt maskesi

Yoğurt maskesi

Gözenekleri sıkılaştırmak için uygulanabilecek maskelerden biri de yoğurt maskesidir. 2 yemek kaşığı yoğurt ve 2 yemek kaşığı un bir miktar gülsuyu ile iyice karıştırılır. Haftada bir defa olmak şartıyla cilde sürülür ve 20 dakika sonra yıkanır.


Yumurta

Yumurta

Yumurta akı genişlemiş gözenekleri küçültmek için kullanılan en sık doğal çözümlerdendir. Yalnızca yumurta akını yüzünüzün tümüne eşit olarak dağıtın. Tamamen kuruduktan sonra cildinizi yıkayıp, durulayın. Bunu düzenli olarak haftada 2 kez uygulayın.

Salatalık

Salatalık

  • Katı meyve sıkacağında veya rendeleyip, salatalığın suyunu çıkarın.
  • Bu suyu cildinize pamuk yardımıyla yedirin.
  • 15-20 dakika cildinizde tutup, soğuk su ile durulayın.
  • Salatalık suyuna biraz gülsuyu, biraz limon suyu ekleyipte cildinize uygularsanız daha etkili çözüm olur.
  • Bunu uyguladıktan sonra, 10-15 dakika bırakın cildinizde kalsın.


Karbonat

Karbonat

Cildin fazla yağ üretmesini engelleyen karbonat bu sayede gözeneklerin daha sıkı olmasını sağlar. Aknelerle de mücadele etmeyi kolaylaştıran karbonatı su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Sonrasında gözenekli bölgelerin üzerine sürün ve yaklaşık 15 dakika beklemeye bırakın. Kuruduktan sonra ılık suyla cildinizden arındırabilirsiniz. Haftalık olarak 1-2 kez bu uygulamayı yapabilirsiniz, cildinizin yağlı kısımlarına uygulayacağınız bu karışım ile daha kuru olduğunu ve gözeneklerinizin sıkı durduğunu fark edeceksiniz.Yulaf

Yulaf

Süt ve yulafı karıştırarak hamur kıvamına getirin. Sonrasında bu karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin, kurumuş karışımı ılık suyla iyice duruladıktan sonra tonik uygulamayı ihmal etmeyin

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaşlanma karşıtı kremler kaç yaşından itibaren kullanılmalı?