Evde hazırlayabileceğiniz 5 ferahlatıcı içecek

Kimyasallar kullanmadan, yaz aylarında evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz, doğal ve sizi ferahlatacak 5 içeceği derledik

15 Temmuz 2017, Cumartesi 10:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Duyduğumuz kötü kokuların hayatımıza olan negatif etkilerini göz ardı ediyoruz. Mesela şu anda en çok sevdiğiniz kokuları hayal etmeyi deneyebilirsiniz: Taze kızarmış ekmek, sıcak kahve veya ormanın taze kokuları... Bir anda ne kadar iyi geldi değil mi?  

İyi haber şu ki, evinizde kimyasallar kullanmadan en sevdiğiniz aromaları yeniden yaratabilirsiniz. Evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz, bu yaz sıcaklarında içinizi ferahlatacak 5 harika tarif hazırladık.

Bu tarifleri yaptığınızda evinizde zaman geçirmekten keyif almakla kalmayacak, ayrıca ruh halinizi de iyi yönte etkilemiş olacaksınız. Derin bir nefes alın ve tadını çıkarın!  

ELMA, TARÇIN, YILDIZ ANASON VE KARANFİL

ELMA, TARÇIN, YILDIZ ANASON VE KARANFİL

Elmaları ince dilim kesin, kavanoza koyun ve üzerine biraz su dökün. Birkaç tarçın çubuğu, birkaç karanfil ve birkaç tane yıldız anason ilave edin. İçeriğin oranlarını değiştirerek bu aromayı farklılaştırabilirsiniz.  

LİMON, MİSKET LİMONU, BİBERİYE VE VANİLYA

LİMON, MİSKET LİMONU, BİBERİYE VE VANİLYA

Limon ve misket limonunu dilimlere ayırın, bir kavanoza koyun ve üzerine su ekleyin. Birkaç damla vanilya özü ve 3-4 biberiye tanesi ekleyin.  

LİMON, KEKİK, NANE VE VANİLYA ÖZÜ

LİMON, KEKİK, NANE VE VANİLYA ÖZÜ

Bir limonu dilimlerine ayırın, kavanoza koyun ve üzerine biraz su dökün. Birkaç taze nane ve kekik (isteğinize bağlı)  ekleyin. Kuru kekik yaprağı ve nane de kullanabilirsiniz. Birkaç damla vanilya özünü de eklediğinizde içeceğiniz hazır!  

PORTAKAL, ZENCEFİL VE BADEM

PORTAKAL, ZENCEFİL VE BADEM

Portakaldan kalın yuvarlak dilimler kesin, bir kavanoza koyun ve biraz su dökün. Kokuyu daha da ortaya çıkarmak için birkaç dilim limon ekleyin. Ayrıca biraz taze zencefil kullanabilirsiniz (minik dilimler halinde kesin). Sonra birkaç damla badem özü ekleyin.   

SALATALIK, FESLEĞEN VE LİMON OTU

SALATALIK, FESLEĞEN VE LİMON OTU

Birkaç salatalık kesip bir kavanoz içine koyun ve üzerine su ekleyin. Biraz fesleğeni ekleyin (kuru fesleğen de kullanabilirsiniz) ve birkaç limon esans yağı damlası ekleyin ve afiyetle için! -BrightSide-

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en iyi giyinen 10 erkeği