Evde kalan komşularına balkondan spor yaptırıyor

İtalya corona virüs salgınının en şiddetli yaşandığı ülkeler arasında. İtalyanlar, corona virüsten korunmak için kendilerini karantinaya aldı ve evlerinden dışarı çıkmıyorlar. Kişisel antrenör Antonietta Orsini, evde kalan komşuları için balkondan egzersiz dersleri vermeye başladı.

19 Mart 2020, Perşembe 15:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İtalya, corona virüs salgınından en çok etkilenen Avrupa ülkesi. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, ülkedeki corona virüs salgını nedeniyle alınan karantina önlemlerinin süresinin uzayacağını belirtti. 12 Mart'ta ülke çapında başlatılan ve çoğu işletmenin kapatıldığı ve toplantıların yasaklandığı karantina uygulamasının 25 Mart'ta sona ermesi bekleniyor.

Okullar ve spor etkinliklerinin iptali ise 3 Nisan'a kadar sürecek.


İtalyanlar salgın sona erse bile normal hayata hemen geri dönemeyecekler. Salı ve çarşamba günü açıklanan resmi rakamlara göre, İtalya'da 475 kişi corona virüsten hayatını kaybetti. İtalya'da, aralık ayından bu yana corona virüs nedeniyle 3 bin kişi hayatını kaybetti.

Yine de İtalyanlar morallerini yüksek tutmaya çalışıyor.

Salgın nedeniyle insanlar evden çıkamadıkları için spor da yapamıyorlar. Bunun farkında olan kişisel antrenör Antonietta Orsini, kendi balkonundan komşularına egzersiz dersleri veriyor.

Antonietta Orsini'ye tüm komşuları eşlik ediyor. Böylece evde kalırken de fit olmanın yolunu bulan İtalyanlar, akşamları ise balkonlardan şarkılar söyleyerek birbirlerine moral veriyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücut şekillendirmede yeni nesil yöntemler