Evde kalıcı oje nasıl çıkarılır? 5 adımda evde kalıcı oje çıkarma

Kalıcı oje nasıl çıkarılır? Kalıcı ojeleri seviyoruz, kuaförde 1 saat geçirdikten sonra eve dönmeyi, sonrasında da iki hafta boyunca kafamızın rahat olmasını seviyoruz. En azından tırnaklarımız konusunda. O güzelim tırnaklarla kuaförde vedalaşmak ise hepimize zor geliyor. Eğer kuaföre gitmeye zamanınız yoksa iş başa düşüyor. Peki evde kalıcı oje nasıl çıkarılır?

12 Eylül 2020, Cumartesi 12:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Kalıcı oje nedir?

Kalıcı oje nedir?

Kalıcı oje özel jel malzemelerden üretilmiştir. Bu ojeleri ortalama 2 hafta ile 3 hafta arasında kullanabilirsiniz. UV teknolojisi ile ojelerin kalıcılığı artırılır ve böylelikle ojelerin kullanım süresi uzamış olur. Tabii ki kullanım süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Kalıcı oje uygulamasında özel cihazlar kullanılır. Bu cihazlar ojeyi tırnak üzerine yapıştırır ve kalıcı ojenin kurumasını sağlar. Kalıcı oje özel makineler ile yapıldığı için bu işlemi evde yapmanız mümkün olmayacaktır.

 Kalıcı oje nasıl çıkar?

Kalıcı oje nasıl çıkar?

Malzemeler

  • Pamuk
  • Aseton
  • Törpü
  • Alüminyum folyo
  • Nemlendirici

1. Ojeyi törpüleyin

1. Ojeyi törpüleyin

Kalıcı ojenin formülü, normal ojelerden daha farklı olduğu ve uygulanırken daha farklı işlemlerden geçtiği için, işe direkt asetonla başlamak işe yaramaz. Bu yüzden törpüyle tırnaklarınızın üstündeki ojeyi hafifçe törpüleyin. Bunu yaparken dikkatli olun ve nazikçe törpüleyin, aksi halde tırnaklarına zarar verebilirsiniz.

2. Pamukları bölün

2. Pamukları bölün

Bu aşamada 10 parmak için de ayrı pamuklara ihtiyacınız olacak. Pamukları tırnaklarınıza sığacak şekilde koparabilir veya kesebilirsiniz.

3. Tırnaklarınızı pamuklara sarın, pamukları alüminyum folyoya sarın

3. Tırnaklarınızı pamuklara sarın, pamukları alüminyum folyoya sarın

Daha sonra bu pamuklara aseton döküp tırnaklarınızın üzerine yerleştirin ve önceden her bir parmağınız için hazırladığınız alüminyum folyoları üzerine sarın. Bu şekilde asetonlu pamukları tırnaklarında 25-30 dakika kadar bekletebilirsiniz.

4 Tekrar törpüleyin

4 Tekrar törpüleyin

Tırnaklarınızı tekrar törpüleyin. Bu şekilde tırnaklarınızdaki oje kalıntılarından tamamen kurtulacak, dahah pürüzsüz bir tırnak elde edeceksiniz.

5. Nemlendirici uygulayın

5. Nemlendirici uygulayın

Törpüledikten ve uzun süre asetonda beklettikten sonra, tırnaklarınız ve tırnak etlerinizi beslemek ve nemlendirmek için mutlaka bir el kremi uygulamalısınız. Argan yağı, hindistan cevizi yağı ve gliserin içeren bir el kremini tırnaklarınızın üzerine ve tırnak etlerinize uygulayıp bekletebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dönemlerde kendini bakımsız hissediyorsan gel biraz bu konuyu konuşalım