Evde kolay manikür yapımı

Her hafta kuaföre manikür yaptırmaya gitmek yorucu olabilir. Bazı kuaförlerdeki aşırı tuzlu fiyatlar da moralinizi bozabilir. Tabi işin bir de hijyen kısmı var. Diğer insanlar için kullanılan malzemeler, sizin üzerinizde de kullanılacak kadar temiz mi? Tüm bu sorunları bir kenara bırakıp evde manikür yapmaya karar verdiyseniz, bu haber tam size göre.

02 Ocak 2020, Perşembe 15:47 Son Güncelleme:
A A

Sonunda kuaför salonuna gitmekten vazgeçtiniz ve evde kendi manikürünüzü yapmaya karar verdiniz. Peki nereden başlamalısınız? Şunu unutmayın ki, kendi yaptığınız manikür, ilk başlarda kuafördeki gibi profesyonel olmayacak. Ancak yılmak yok, denemeye devam! Evde kolay manikür yapımı için uygulamanız gereken bazı püf noktalar var.

Tırnak şeklinizi belirleyin

Uzun küt ve stiletto tarzı tırnak kesimleri her ne kadar popüler olsa da, yuvarlak tırnak yapmak her zaman daha kolay olacaktır. Yuvarlak tırnaklarda kırılma riski de daha düşüktür. Ancak köşeli bir tırnak şekli seviyorsanız, tırnağın her iki tarafının da eşit olmasına özen gösterin. Tırnaklarınıza son şeklini verdikten sonra sıra köşeleri temizlemeye geliyor.

Tırnak şeklinizi tamamladıktan sonra tırnaklarınızın dip ve köşelerinde et parçalarının kalmamasına özen gösterin.Tırnaklarınızı törpülerken ortaya çıkan tozlar tırnaklarınızın içine ya da yanlarına kaçabilir. Kalıntılar temizlenmezse, sonrasında kötü bir görüntü ortaya çıkar.

Ellerinizi içine vazelin koyduğunuz ılık suda bekleterek yumuşatın.

Tırnaklarınızı ojeye hazırlayın

Oje sürmeden önce ellerinizin tamamen kuru olmasına özen gösterin. Islak tırnağa oje sürmek, ojenin daha kısa sürede tırnaktan çıkmasına neden olur. Manikürün uzun süre sizi idare etmesini istiyorsanız, tırnaklarınızın oje öncesinde temiz ve kuru olmasına özen gösterin.

Oje şişesini çalkalamak şişenin içinde baloncuklar oluşmasına neden olacağından, şişeyi yuvarlamak daha doğru bir hareket olacaktır. Aksi takdirde baloncuklar tırnaklarınızda yer alır.

Ojeyi 3 aşamada sürün

Ojeyi 3 aşamada sürün

Ojenin katlarının kalın olması, daha zor kurumasına ve çabuk bozulmasına neden olur. Bunun yerine tırnaklarınıza iki kat ince oje sürmeniz çok daha güzel bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Ojeyi tırnağınıza 3 aşamada sürün. Önce tırnağın ortasına, ardından 2 yanına sürerek tırnağın her noktasını kolayca boyayabilirsiniz.

Ojenize asla sıcak hava üflemeyin. Ojeye ısı uygularsanız renginde değişimler yaşandığını göreceksiniz.

Ojenizi sürerken hata yaparsanız veya taşırırsanız o anda düzeltin. Aksi takdirde kuruyacak ve asetonla temizlemek zorunda kalacaksınız. Bu da diğer ojelerinizin bozulmasına neden olacaktır.

Ojeleriniz kuruduktan sonra yağlı bir el kremi sürerek manikürünüzü tamamlayabilirsiniz. Besleyici bir el kremi her gün kullanarak bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Manikür sevenler için 8 farklı tırnak şekli