Evde manikür yaparken bu hatalardan uzak durun

Pandemi nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde, kendi kendimize yetmeyi öğrenir olduk. Her ay düzenli olarak kuaföre maniküre giderken artık evde kendi manikürümüzü yapmaya başladık. Peki evde manikür yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? İşte uzak durmanız gereken hatalar...

09 Mayıs 2021, Pazar 16:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Evde bir profesyonel gibi manikür yapmayı planlıyorsanız, dikkat etmeniz gereken hataların en başında törpüleme işlemi geliyor. Tırnaklarınızı törpülerken agresif hareketlerden kaçınmalısınız. Bu durum tırnakları zayıflatır ve kırılmasına neden olur. Nazik hareketlerle tırnaklarınızı törpüleyin.

Tırnaklarınızın yanlarından başlayarak ileri geri değil de tek bir yöne doğru törpüleyin. Zımpara şeklindeki törpüler yerine cam törpüler tercih edebilirsiniz.

Ojeler şişede uzun süre bekledikten sonra renkleri değişir. Pigmentler genellikle şişenin en dibine çöker ve şişeyi çalkalayarak tekrar yüzeye çıkaramazsınız.

Oje şişesini salladığınız zaman içinde hava kabarcıkları oluşmasına neden olursunuz ki bu da ojenin sürülmesini zorlaştırır. Şişeyi sallamak yerine avucunuzda yuvarlamayı deneyin.

Tırnaklarınıza oje sürerken çok fazla ürün almamaya özen gösterin. Bu tırnaklarınızın geç kurumasına neden olur ve kuruyana kadar tırnaklarınızı bozabilirsiniz. Az ürün ise ojenin dalgalı görünmesine neden olur. Doğru miktarı iyi tutturmaya ve ojenizi kuruduktan sonra bir kat daha sürmeye özen gösterin.

İlk kat ojenizi sürdükten sonra ikinci katı için iyice kurumasını bekleyin. Aksi halde çizgili ve kalın bir oje sürmüş olursunuz.

Manikürünüzü bitirdikten sonra ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Ojelerinizi saklarken güneş görmeyen yerlere koyun. Ojeler doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa rengi solabilir, oksitlenebilir ve sert bir hale gelebilir. Çekmeceler ojeleri saklamak için idealdir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuru saçlara ne iyi gelir?