Evde para kazanmanın birçok yolu var! (Evden yapılabilecek ek işler)

Çocuklarınız olduğu için düzenli bir işte çalışamıyorsanız, öğrenci olduğunuz için tam gün bir işe başlayamıyorsanız veya part time çalışıp kalan vaktinizde de para kazanmak istiyorsanız, yetenekleriniz doğrultusunda evden yapabileceğiniz pek çok iş bulabilirsiniz

10 Ekim 2017, Salı 22:30
A A
Evde yaptığınız ev işi veya sanatsal faaliyetlerinizi satabilirsiniz

Evde yaptığınız ev işi veya sanatsal faaliyetlerinizi satabilirsiniz

Herkesin ilgi duyduğu ve yetenekli olduğu bir alan vardır. Örneğin, örgü örmek, dantel yapmak, takı tasarlamak, tahta boyamak, dikiş dikmek, yağlı boya resmi yapmak ve daha bir çok şey. Yaptığınız ürünleri çevrenizdeki kişilere satabilir, bu tür ürünler satan mağazalarla veya internet siteleriyle anlaşarak oralarda ürünlerinizi satabilirsiniz. 

Ev yemekleri yaparak para kazanabilirsiniz

Ev yemekleri yaparak para kazanabilirsiniz

Eğer yemek yapmayı, mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız, bu işten kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Bugün çalışan ve evde yemek yapmaktan hoşlanmayan bayanlar ihtiyaç duydukları zaman catering firmalarından yemek siparişi veriyorlar. Başlangıç için çevrenizdeki kişilere bu konuda haber salın. 

Örneğin, günü olan bayanlara kek, pasta, börek ve salatalarını yapabileceğinizi söyleyin. 1-2 başarılı denemeden sonra zaman içinde müşterileriniz artacaktır. Ayrıca, bazı ufak çaplı iş yerleri ile anlaşarak, günlük yemeklerini sizin yapıp onlara ulaştıracağınızı söyleyin. Bu durum bazı firmalar için bulunmaz bir fırsattır. Her gün pişen taze ve tencere yemeğini tercih edecek pek çok firma bulabilirsiniz. Sabah kalkar kalkmaz yapacağınız üç çeşit yemekle kendinize gün içinde bol vakit yaratma şansınız dahi olacaktır. Bunlar evden para kazanmanın kolay yollarıdır. Yeter ki siz isteyin.

Mantı yapıp satın

Mantı yapıp satın

Güzel bir Kayseri mantısı kimsenin hayır diyemeyeceği bir şeydir. Evde komşularınızla toplanıp hem sohbet edip hem de mantı yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız mantıları çevrenizdeki çalışan bayanlara, mantı düşkünlerine veya bu tip ürünler satan yerlere satabilirsiniz. Buna turşu, reçel, tarhana, erişte, salça vb. ürünler de ekleyerek yelpazenizi genişletebilirsiniz. 

Güzellik ürünleri satabilirsiniz

Güzellik ürünleri satabilirsiniz

Eğer güzellik ürünleri ile ilgileniyorsanız bir network marketing firması ile anlaşabilir. Yaptığınız her satıştan komisyon alarak kendi paranızı kazanacaksınız. 

Özel ders verebilirsiniz

Özel ders verebilirsiniz

Kendi branşınız doğrultusunda çevrenizdeki öğrencilere ve yetişkinlere ders verebilirsiniz. 

İnternet ortamında makale yazarak para kazanabilirsiniz

İnternet ortamında makale yazarak para kazanabilirsiniz

Hepimizin bildiği gibi internet kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Bir internet sitesi için en önemli şey zengin içerikli olmasıdır. Bu nedenle internet siteleri profesyonel yazı yazabilecek kişilere ihtiyaç duymaktalar. Siz de kendi bilgi ve uzmanlığınız doğrultusunda bu sitelere makale yazarak para kazanabilirsiniz. 

Fotoğraflarınızı satabilirsiniz

Fotoğraflarınızı satabilirsiniz

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, çektiğiniz her doğru ve özenilmiş fotoğrafı satabilirsiniz. İnternet ortamında farklı siteler farklı fotoğraflara ihtiyaç duyar. Siz de fotoğraflarınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İnternet üzerinde fotoğraflarınızı satışa sunabileceğiniz sitelere microphotostock siteleri adı verilmektedir. Google da bu kelimeyi aratarak pek çok siteye ulaşabilirsiniz. 

Kendinize bir blog açın ve para kazanın

Kendinize bir blog açın ve para kazanın

Kendinize bir blog açarak ilginizi çeken konularda yazılar yazarak reklam geliri elde edebilirsiniz. Bir blogdan para kazanmak sizin için biraz zaman alabilir fakat sabırlı olur. İşinizi iyi yaparsanız bu imkansız değildir. Özellikle de belli bir konuda uzmanlığınız var ise, bu işin dönüşü sizi tatmin edici olacaktır. Ancak kopyala-yapıştır yapmayın. Bu sitenizin en sonlarda listelenmesini sağlar. Size özel ve özgün yazılar hem ziyaretçiler hem de arama motorları tarafından tercih edilir. 

İnternet siteleri için evden çalışan eleman olabilirsiniz

İnternet siteleri için evden çalışan eleman olabilirsiniz

Bir internet sitesi bünyesinde çalışıyorsanız, sadece masa başında yapabileceğiniz işler vardır. Örneğin, grafik tasarımı ve animasyon hazırlama, ürün güncelleme, ürün girme. Bu işleri yapmak için her gün düzenli olarak işyerine gitmeniz gerekmez. Bu işler için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve sakin ortamdır. Çeşitli internet sitelerine bu konuda teklif götürebilirsiniz. Çocukları seviyorsanız ve fiziksel olarak bir çocuğa bakabilecek durumdaysanız çevrenizde çalışan bir sürü anne bulabilirsiniz.   

Çeviri yapabilirsiniz

Çeviri yapabilirsiniz

Eğer yabancı diliniz varsa, çeviri bürolarına başvurarak kendinize evde iş imkanı yaratabilirsiniz. 

Müşteri temsilciliği yapabilirsiniz

Müşteri temsilciliği yapabilirsiniz

Birçok firma telefon hizmetleri için evden çalışan elemanlar almaya başladı. Bu iş ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Siz de bu konuda araştırmalar yapın ve bu tip firmalara başvurun.

Danışmanlık yapın

Danışmanlık yapın

Uzmanlık alanınıza bağlı olarak, kişilere veya firmalara danışmanlık yapabilirsiniz.

Servisçilik yapabilirsiniz

Servisçilik yapabilirsiniz

Çevrenizde aynı okula giden, aynı işyerinde çalışan veya aynı güzergahta çalışanlar vardır. Bu kişilere servis hizmeti verebilirsiniz. 

İkinci el eşya satabilirsiniz

İkinci el eşya satabilirsiniz

İnternette 2. el eşya satabileceğiniz sitelerde kendi eşyalarınızı veya çevrenizdeki kişilerin eşyalarını satabilirsiniz. 

 Kişisel alışveriş ve tamir yapabilirsiniz:

Kişisel alışveriş ve tamir yapabilirsiniz:

Yaşlı ve engelli kişiler günlük alışverişleri için birine ihtiyaç duyarlar. Bu tür kişilere kişisel alışveriş hizmeti sunabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki kişilerin tamir işlerini yapabilirsiniz.

vde fason iş yapabilirsiniz

vde fason iş yapabilirsiniz

Firmalar evlere fason iş dağıtıyorlar. Özellikle tekstil firmaları. Evde çocuklarınızın dahi size yardım edebileceği fason işler bulabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Soda şişeleri neden yeşil renkte?