Evden çalışma insanları sağlıksız beslenmeye, uykusuzluğa ve alkole itiyor

Yapılan araştırmalar, corona virüs salgını sırasında evden çalışan insanlar daha fazla alkol içiyor, daha az sağlıklı yemek yiyor ve uyku sorunları yaşadığını gösterdi. Araştırmaya katılanların yarısından fazlası boynunda, omuzlarında ve sırtında yeni ağrılar hissettiğini bildirdi. Katılımcıların çoğu da corona virüs endişesi nedeniyle kendilerini yorgun hissettiklerini ve uyku problemleri yaşadığını belirtti.

15 Nisan 2020, Çarşamba 16:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiliz İstihdam Araştırmaları Enstitüsü'nün yaptığı bir araştırma, corona virüs krizi sırasında evden çalışmaya zorlanan insanlar daha fazla alkol içtiğini, sağlıksız beslendiğini ve uyku sorunları yaşadığını ortaya çıkardı.

500 çalışandan oluşan bir ankette ayrıca kas, kemik, tendonlar ve sinir şikayetlerinde önemli bir artış olduğu ortaya çıktı.

Ankete katılanların yarısından fazlası, normal fiziksel durumlarına kıyasla, özellikle boyun, omuz ve sırtta yeni ağrı hissettiğini söyledi.

Anket aynı zamanda egzersiz ve diyetin azaldığını, işçilerin yarısından fazlası daha az egzersiz yaptığını ve daha sağlıksız beslendiğini ortaya çıkardı.

Corona virüsün yayılmasını yavaşlatmak için uygulanan karantina, spor salonlarının kapanmasına neden oldu ve insanlar günde sadece bir kez egzersiz yapabiliyor.

Daha fazla alkol tüketiyorlar

Bu arada, ankete katılanların beşte biri, normalde tükettiklerinden daha fazla alkol tüketmeye başladıklarını söyledi.


Ankete katılanların çoğu endişe nedeniyle uyku kaybının yanı sıra ilgili yorgunluk semptomlarında da bir artış olduğunu bildirdi.

Yarısı uzun ve düzensiz saatler çalıştıklarını ve mevcut iş-yaşam dengeleriyle mutlu olmadıklarını söyledi.

İstihdam Araştırmaları Enstitüsü'nün İK araştırma geliştirme başkanı Stephen Bevan, "İşverenler, evden çalışırken bile personelinin refahından hala sorumlu olduklarını kabul etmelidirler. Çalışanların refahını artırmak için atabilecekleri bazı adımlar var" dedi.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gözlük kullananlar koronavirüse 3 kat daha az yakalanıyor