Evi renklendiren bakımı kolay 10 bitki

Evde çiçek bakmanın zor olduğunu düşünüyor ama bir yandan da bitki bakmayı çok mu seviyorsunuz? Evinize renk katacak aynı zamanda da bakımı bir hayli kolay olan 10 bitki...

15 Ekim 2021, Cuma 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. PERS KALKANI

1. PERS KALKANI

Strobilanthes dyeriana yani pers kalkanı, çok az bakım isteyen bir bitkidir. Hastalıklara nadiren yakalanır. Rengiyle bütün ilgiyi üzerine toplar.


2. KALANCHOE

2. KALANCHOE

Minik minik açan çiçekleri, koyu yeşil yapraklarıyla herkesi kendine hayran bırakan kalanchoe çiçeği, kalanşo olarak da bilinir.


3. YILBAŞI ÇİÇEĞİ

3. YILBAŞI ÇİÇEĞİ

Yılbaşı çiçeği, kesinlikle çiçek bakmaya üşenen insanlara göre bir bitki. Bakımı oldukça kolay olan yılbaşı çiçeği, kış aylarında çiçek açar. 


4. BARIŞ ÇİÇEĞİ

4. BARIŞ ÇİÇEĞİ

Çok az bakım isteyen ve havadaki toksinleri filtreleyen ev çiçekleri arasında en popüler olan bitkilerden birisi de barış çiçeğidir.


5. DİKENLER TACI

5. DİKENLER TACI

Dikenler Tacı, oda sıcaklığına ve kuru ortamlara iyi uyum sağlar. Aydınlık ve güneşli ortamlarda çiçek açar. Oldukça dayanıklı olan bu çiçek, kışın -10 dereceye kadar dayanabilir.


6. PHALAENOPSİS ORKİDE

6. PHALAENOPSİS ORKİDE

Güve orkide olarak bilinen bu tür, bakması en kolay orkide türlerinden biridir. Bakımı kolay olduğundan çiçek büyütmek isteyenler için çok iyi bir başlangıç olarak değerlendirilir. Evcil hayvanlar için de toksik değildir.


7. ZEBRE TELGRAF ÇİÇEĞİ

7. ZEBRE TELGRAF ÇİÇEĞİ

Inchplant olarak da bilinen tradescantia zebrina, bakımı oldukça kolay olan popüler bir bitkidir. Sadece az bakım gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda dayanıklıdır.


8. PARODİA MAGNİFİCA

8. PARODİA MAGNİFİCA

Bir kaktüs türü olan parodia magnifica, evinizi güzelleştirecek başka bir az bakım gerektiren bitkidir. Çok dayanıklıdır ve bakım için çok fazla zamanınızı almaz. Zehirli bir bitki değildir.


9. BEGONYA

9. BEGONYA

Begonviller, farklı renklere sahip birçok türü olduğu için en sevilen bitkilerdendir. Bakımları zor değildir. Begonviller, yılın daha sıcak günleri için kendi kendini besleyip nemlendiren sulu bir gövdeye sahiptir. Evcil hayvanlar için zehirli olabilir.


10. BROMELYAD

10. BROMELYAD

Bromelyad, bakımı çok kolay bir bitkidir ve rengiyle kesinlikle evinize canlılık katar. 2 bin 877 türü vardır ancak bakım kuralları hepsi için aynıdır. Susuzluğa dayanabilirler ancak aşırı sulamaya daha az toleranslıdırlar. Sadece toprağı kuruduğunda sulamak yeterlidir. Zehirli değildir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çocuk odası için dekorasyon önerisi