Evi temizlerken daha çok kalori yakın

Ev temizlerken yakılan kalori miktarını artırabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece birkaç basit değişiklikle bunu yapmak çok kolay, normal ev işi rutininizi bir ev temizliği antrenmanına dönüştürün.

03 Temmuz 2021, Cumartesi 16:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çoğu ev işi, spor salonunda yaptığınız aynı fiziksel hareketlerden bazılarını kullanarak kalori yakar. Birkaç küçük ayarlamayla tüm vücut egzersizi yapabilir , kas inşa edebilir ve evinizi toplarken daha fazla kalori yakabilirsiniz.


Kanepede oturmak ve televizyon izlemek 150 kilo olan bir kişide dakikada yaklaşık 1 kalori yakar. Çoğu temizlik faaliyeti bunun üç ila dört katını yakar.

Vücut ağırlığınız gibi bilgilerinizi girerek gerçek yanıklığınızı daha iyi tahmin etmek için egzersiz yaparken yakılan kalori hesaplayıcısını da kullanabilirsiniz . Bu hesap makinesi, temizlikten bahçe işlerine ve çim biçmeye kadar genel ev işleri için listeler içerir.

EV TEMİZLEME EGZERSİZİ

EV TEMİZLEME EGZERSİZİ

Aşağıda en yaygın ev temizliği işleri ve 150 kiloluk bir kişinin bu ev işlerini yaparken yakacağı kalori sayısı listelenmiştir. Evi temizlerken daha fazla kalori yakmak için her aktivitenin altında listelenen zorlukları ekleyin.

Çoğu durumda, istikrarınıza meydan okuyacak ve bunları tamamlamak için çekirdeğinizi kullanacaksınız. Sonuç? Daha sıkı bir orta bölge , daha güçlü bacaklar ve daha dengeli bir vücut elde edersiniz. Lastik eldivenlerinizi alın ve temizlemeye başlayın!

PASPASLAMA

PASPASLAMA

Zeminlerinizi temizlemek dakikada 4 kalori yakar.

Daha fazla kalori yak: Yerleri temizlerken hareketlenin. Büyük adımlar, bacakların kolların daha büyük hareketlerle ileri gidip gelmesi sayesinde yakacağınız kaloriyi arttırabilirsiniz.

Kullanılan kaslar : Böyle büyük hamlelerde, alt vücudunuzdaki büyük kasların çoğunu kullanır. Ayrıca, hamlenize girip çıkarken dengelemek için karın kaslarını da çalıştıracaksınız .


CAM SİLMEK

CAM SİLMEK

Pencereleri yıkamak için bir merdivene uzanmak, ovmak ve tırmanmak dakikada 6 kalori yakar.

  • Daha fazla kalori yak: Camları silerken hareketlenin ve camlarınızı büyük yuvarlak hareketlerle daha çok parlatın. Merdiven çıkıyorsanız fazladan inip çıkmayı ihmal etmeyin.
  • Kullanılan kaslar: Camları püskürtürken ve silerken kol kaslarınız devreye girer, bu şekilde sarkık kolların üstesinden gelebilirsiniz.


YÜZEYLERİ OVMA

YÜZEYLERİ OVMA

Tezgahları silmek veya banyoyu ovmak dakikada 4 kalori yakar.

Daha fazla kalori yak : Temizlemeniz gereken yüzeyler başınızın üzerindeyse, muhtemelen onlara ulaşmak için parmak uçlarınızda durmuşsunuzdur. Ayrıca, daha düşük karşı seviyeli yüzeylere geçtiğinizde parmak uçlarınızda kalabilirsiniz. Ardından buzağılarınıza bir mola verin ve mutfak veya banyodaki yüzeyleri silerken tek ayak üzerinde durun.

Kullanılan kaslar : Ayak parmaklarınızın üzerinde durmak baldır kaslarını çalıştırır ve alt bacağın şekillenmesine yardımcı olur. Ayak parmaklarınızın üzerindeyken dengeyi sağlayabiliyorsanız, dik durmak için çekirdek kaslarınızı da çalıştırırsınız. Bir bacağın üzerinde durup diğer bacağınızı yana doğru uzattığınızda, kalçalarınızı saran gluteal kasları devreye sokarsınız. Bu abdüktör kasları, kalçalarınızı ve kalçalarınızı şekillendirmeye yardımcı olur.


SÜPÜRMEK SİLMEK

SÜPÜRMEK SİLMEK

Alçak alanları temizlemek veya ellerinizi ve dizlerinizi ovmak, dakikada 4 kalori yakar.

  • Daha fazla kalori yak: Elleriniz ve dizleriniz üzerindeyken, ayaklarınızın veya kalçalarınızın üzerine oturmamaya çalışın ve “dört ayak” pozisyonunda kalın. Bu, yoga dersinde kedi-inek egzersizi yapacağınız pozisyonla aynıdır . Yüzeyleri ve alternatif tarafları temizlemek veya silmek için bir kolu uzatın. Ekstra bir meydan okuma için, karşı bacağınızı vücudunuzun arkasına uzatın .
  • Kullanılan kaslar: Bacak uzatma ile bu temizleme egzersizini yapmak için popo, abs ve alt vücudunuzdaki kasları çalıştırırsınız. Bacak uzatma olmadan sırt ve karın kaslarınızı kullanırsınız.


YATAK TOPLAMAK

YATAK TOPLAMAK

Yatak yapmak için adım atmak ve esnemek dakikada 2 kalori yakar.

  • Daha fazla kalori yak: Yatağın her iki tarafına çarşafları sıkıştırırken yan hamle yapın. Dengeli bir Warrior III pozunda yastıkları kabartın ve battaniyeleri düzeltin .
  • Kullanılan kaslar: Yan hamle, alt gövdedeki kasların çoğunu çalıştıracak, ancak uyluklarınızın iç ve dış kısmındaki addüktör ve abdüktör kasları hedef alacaktır . Warrior III pozu, bacaklarınızda, sırtınızda ve karnınızda güç oluşturmanıza yardımcı olacaktır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diz problemlerini azaltacak 5 egzersiz