Evinde televizyon izlerken yaralandı

El Kaide bağlantılı El Nusra cephesi ile PKK'nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasındaki çatışmalar sırasında ateşlenen uzun namlulu silaha ait mermi, sınırı aşarak evinde televizyon izleyen Sevgi Ergül'ün karın bölgesine isabet ederek yaralanmasına neden oldu

04 Kasım 2013, Pazartesi 01:00
A A
Evinde televizyon izlerken yaralandı

Suriye’nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi’nde, El Kaide bağlantılı El Nusra cephesi ile PKK’nın bu ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasındaki çatışmalar sırasında ateşlenen uzun namlulu silaha ait mermi, sınırı aşarak Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’ndeki evinde televizyon izleyen 15 yaşındaki Sevgi Ergül’ün karın bölgesine isabet ederek yaralanmasına neden oldu.

Suriye’nin Rasulayn İlçesi’nde, gündüz saatlerindeki sessizlik yerini çatışmaya bıraktı. El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasında yoğunlaşan çatışmalar, Ceylanpınar’da tedirginliğe yol açtı.

Top, patlama ve silah seslerinin duyulduğu Rasulayn’dan atılan bir mermi, Ceylanpınar’ın Yeni Mahalle’deki evinde televizyon izleyen Sevgi Ergül’ün karın bölgesine isabet etti. Ağır yaralanan Ergül, durumu fark eden yakınları tarafından otomobille Ceylanpınar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan Sevgi Ergül, ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa’ya sevk edildi.

ÖNLEMLER ARTTIRILDI


Rasulayn’da yoğunlaşan çatışmalar nedeniyle Ceylanpınar’da ve sınır hattında önlemler arttırıldı. Çatışmalar nedeniyle sınırı aşan mermiler, bazı ev ve iş yerlerine isabet etti. Yetkililer, vatandaşları sınıra yaklaşmamaları konusunda uyarırken; ilçede tedirginlik sürüyor.

5 KİŞİ  ÖLMÜŞTÜ

Rasulayn’da 16 Temmuz 2013 tarihinde başlayan çatışamalarda sınırı aşan mermiler nedeniyle Ceylanpınar’da 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul, 16 yaşındaki Mehmet Gündüz, 44 yaşındaki Şükrü Kahraman, 43 yaşındaki Ramazan Zeybel ve 30 yaşındaki İdris Akgül hayatını kaybetmişti.

Şafak SAĞ/CEYLANPINAR (Şanlıurfa), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.