Evini su bastı, 20 gündür çatıda yaşıyor!

Evini su bastı, 20 gündür çatıda yaşıyor!

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yaşayan bir vatandaş, evini su bastığı için 20 gündür çatıda yaşıyor

19 Ocak 2015, Pazartesi 15:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başkent’te, evini su basan vatandaş 20 gündür  çatıda yaşıyor.

2 senedir Ankara Yenimahalle'deki bir evde kiracı olarak yaşayan Necmettin Açıkgözoğlu, evinin suların bastığını belirterek 20 gün çatıda yaşamak zorunda kaldığını söyledi.

Evlerinin yakınındaki doğalgaz istasyonunu sürekli su bastığını, bu yüzden bir çukur açıldığını belirten Açıkgözoğlu "Açtıkları kanalı da bizim oraya bağladılar. Orasının bütün suları buraya geldi. Burası hep su doldu, benim de evim buradaydı. 2 senedir kiracı olarak oturuyordum. Kendime başka ev aramaya gittiğimde 700-800 TL kira istediler. Benim de durumum yok” dedi.

'ÖLELİM Mİ YANİ?'

Açıkgözoğlu, kendilerini kimsenin muhatap olarak almadığını vurgulayarak “Bizim orada oturduğumuzu bilerek yaptılar. Eşyalarım hep içeride kaldı. 20 gün burada yaşadım, çatıda kalıyordum. Şuradaki tahta merdiveni kullanarak girip çıkıyordum. Biz burada ölelim mi yani?" dedi.

22 senedir bu evde  yaşadıklarını belirten Hacı Yıldız ise “Doğalgaz şirketinden arkadaşlar buraya gelip kazı yaparlarken burada oturduğumuzu söyledim. ‘Biz suyu kanala vereceğiz’ dediler ama vermediler. Şu anda evlerimizin olduğu yerde 2 metre su var. Bize suyu buraya vereceklerini söylemediler" dedi.

Evleriyle doğalgaz istasyonunun arasından geçen asfaltı kazarak kanalı döşediklerini ileri süren Yıldız “Biz burada oturuyoruz, su vermeyin dediğimde ‘Öyle bir şey yok’ dediler. Yukarıdan tarif ettiğim şekilde su kanalı buraya geliyor. Buradaki kanaldan gelen su da bizim evlerimizi basıyor. Bu olay 1,5 ay içinde oldu. Eskiden su doğalgaz istasyonunun basıyordu. Onlar kendilerini kurtarmak için suyu dereye verdiler. Dereye verince de sular bizim evleri bastı” şeklinde konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar