Evinizde baharı müjdeleyen öneriler!

İlkbahar ile birlikte evlerimiz de renklenmeye başlıyor. 2019’un trendleri konusunda bilgi veren Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş’a göre bu bahar evlerin favori renkleri yeşil, sarı ve pembe tonlar olacak

A A
Evinizde baharı müjdeleyen öneriler!

Yenilenme isteğini doyasıya hissettiğimiz bahar aylarında hem kendimizde hem de evlerimizde yapacağımız değişiklikler, enerjimizi yükseltmemize yardımcı olacak. Pozitif duyguların ve enerjinin yükseldiği bahar aylarında bu tazeliği evlerine yansıtmak isteyenlere İç Mimar Duygu Yarkadaş önerilerde bulunuyor.

Bahar enerjisini evlerine taşımak isteyenlere çiçek veya kuş desenleri ile yeşil, pembe, sarı gibi bahar tonlarını öneriyor:

“Koyu tonlardaki kırlentleri, kadife, kalın, kışlık kılıfları rafa kaldırma vakti geldi. Baharın gelmesiyle birlikte dekorasyonda rengârenk yastıklar, renkli dekoratif ürünler, mobilya ve aydınlatma ürünleri öne çıkıyor. Sadece gerçekleştirilecek birkaç değişimle bile bu enerjiyi evlerde hissetmek mümkün. Baharı simgeleyen kuş ve çiçek desenlerini koltuklarda, yastıklarda ve diğer ev aksesuarlarında sıklıkla görebilirsiniz.

Dekorasyonunuzda baharın enerjisini yansıtan yeşil, pembe, sarı renklerini; krem, beyaz, bej gibi pastel ve açık renklerle dengeleyerek kullanabilirsiniz. Doğal yaşama vurgu yapan ahşap mobilyalar, doğal kumaşlar, doğadan esinlenilerek tasarlanan dekoratif objelerle de evlerinize baharı getirebilirsiniz.

Düz kumaşa sahip koltuk takımlarınız varsa rengârenk yastıklarla destekleyebilir, ev aksesuarlarınızda dikkat çekici tonları tercih edebilirsiniz.”

EVLERDE EGE ESİNTİSİ

Baharı simgeleyen çiçek ve kuş motifli dekoratif yastıkları, kilimleri, modern ve renkli dekoratif objelerinin yanı sıra güneşin sıcaklığını evinize taşımanız için Ege kanepeyi öneriyor. Ege Bölgesi’nden ilham alınarak tasarlanan ve coastal esintiden izler taşımasıyla yazı müjdeleyen kanepe, rahat ve yumuşak görünümüyle de bahar ve yaz aylarına hitap ediyor.

Yastıklarla desteklenen ve oturma alanının yumuşaklığı ile dikkat çeken Ege, geniş bir pastel renk skalasına sahip.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İlkbahar modası