Evinizde bu alanlara ayna yerleştirin

Evlerimizde kullandığımız aynalar sadece dekoratif değil fonksiyonel olarak da gereklidir. Evin özel bölgelerinde bulunan aynalar birçok açıdan hayatımızı kolaylaştıran eşyalar haline gelir. Peki evin neresinde en çok aynaya ihtiyaç duyarız?

05 Aralık 2018, Çarşamba 15:08 Son Güncelleme:
A A
Banyo

Banyo

Banyo zaten aklımıza ilk gelen seçenek. Saç ve cilt bakımlarımızı yaptığımız, uyanır uyanmaz koştuğumuz yer olan banyodaki aynalar ne kadar büyük olursa o kadar da kullanışlı olacaktır.

Çocuk odası

Çocuk odası

Çocuk odasındaki aynanın aslında iki işlevi var: Büyümekte olan çocuğumuz benlik duygusunu geliştirirken kendini aynada görmesi, basit özbakım işlerini kendisinin yapabilmesi için ayna gerekli. Üstelik kapıdan görünen bir ayna annelerin de odaya girmeden çocuklarını kontrol edebilmelerini sağlar ve faydalıdır.

Antre

Antre

Evlerin genellikle dar olan bu bölümlerine koyacağınız aynalar hem derinlik algısı yaratarak mekanı ferahlatır hem de evden çıkmadan önce son kez üstünüzü başınızı kontrol etmenize yardımcı olur.

Salon

Salon

Salonlardaki ayna dekoratif amaçlarla tercih edilse de aslında karanlıkta kalan alanları ve duvarları kurtaran bir çözüm olarak da mantıklı bir tercihtir.

Giyinme odası

Giyinme odası

Giyinme odalarınızda ya da yatak odalarınızın dolaplı bölümlerinde kullanacağınız aynalar hem mekanı genişletir hem de giyinirken çok işinize yarar.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.