Evinizin salonunda günde 10 bin adım atmanın bir yolu var

Günde en az 10 bin adım atmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz artık. Pandemiden önce adımsayarlarımızı açıp alabildiğine yürürdük. Sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte günlük 10 bin adım hedeflerimiz hep rafa kalktı. Ama evde de yürüyüş yapmak nasıl mümkün. Nasıl mı? Anlattık.

03 Şubat 2021, Çarşamba 15:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Akşamları işten geldikten sonra akşam yemeğini yiyip biraz dinlendikten sonra yürüyüşe çıkma ritüelini özlediniz mi? Sevdiğiniz eşofmanlar, belki yeni aldığınız spor ayakkabılar, yan komşunuz ya da eşinizle derin sohbetlere daldığınız akşam yürüyüşleri...

Ama ne yazık ki sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından gidebildiğimiz en uzak yer, en yakındaki market haline geldi. Hal böyle olunca günlük 10 bin adım hedefi, bir hayalden öteye gidemez oldu.

Tabi pandemide evde spor yapmak da moda oldu. Instagram'ı ne zaman açsak, birileri spor yapıyor, birileri sağlıklı sağlıklı besleniyor. Siz ise konu evde spor yapmak olduğunda konsantrasyon problemi yaşıyorsunuz, daracık salonunuz da cabası. Peki yok mu evde sıkılmadan yapabileceğiniz bir spor?

Ama evinizin salonunda eşinizle sohbet ederek, aralarda kedinize mama vererek de günlük 10 bin adım hedefine ulaşabilirsiniz.

Hareketin ve aktif bir yaşamın hem beden hem de ruh sağlığımız üzerinde sayısız olumlu etkisi olduğunu biliyoruz. Mutluluk hormonu olan serotonini artırmak, daha sağlıklı bir dolaşım sistemi, daha hızlı bir metabolizma ve daha güçlü bir bağışıklık için evde de olsa harekete devam! Dört duvar arasında, hele bir de ailenizle birlikte kalabalık bir evdeyseniz spor yapmanın ve hareketli kalmanın pek mümkün olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak evde de yalnızca ayakta durabileceğiniz kadar genişlikte bir alanda kardiyo egzersiz yapmanızın bile mümkün.

Cardiowalk, ilk olarak Amerika’lı fitness eğitmeni Leslie Sansone tarafından geliştirilen ve evde yürüyüş fikriyle ortaya çıkmış bir kardiyo egzersiz türü. Olduğunuz yerde, hiçbir ekipmana gerek duymaksızın yapabileceğiniz yürüyüş egzersizlerinden oluşan videolar ilk etapta zor değilmiş gibi görünebilir. Ancak ilk denemenizden sonra fikrinizi tekrar gözden geçireceğinizden eminiz.


"Bir yarıms saat iyi gelecek, biliyorum" diyenler

Bugüne kadar 7 milyon kişi bu videoyla egzersiz yapmış, 7 milyonun bir bildiği olmalı

İddialı, 1 saat 20 dakikada en az 500 kalori yakın

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Onlar zoru seçti: Mide ameliyatı olmadan da büyük kilolar verilebildiğini kanıtlayan ünlüler