Evlat acısı erken doğuma neden odu

Denizli'de inşaat ustası 28 yaşındaki Kemal Güler ile eşi 7 aylık hamile 25 yaşındaki Güldane Güler çiftinin kızları 3 yaşındaki Döndü Sultan Güler, bahçede oynarken, 2 metre derinlikteki foseptiğe düştü

A A
Evlat acısı erken doğuma neden odu

Çukurdan çıkarılan minik Sultan, hastaneye kaldırıldı. 2 hafta yoğun bakımda kalan Sultan, yaşam savaşını kaybetti. Aynı gün, Güldane Güler erken doğum yaptı ve bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Bir günde evlatlarını kaybeden ve dünyaları kararan Güler çifti, erken doğumla kavuştukları ikinci çocuklarıyla biraz olsun teselli buldu.

Olay, Honaz İlçesi Kaklık Beldesi'nde geçen 16 Haziran'da meydana geldi. Kemal Güler, 7 aylık hamile eşi Güldane Güler ve kızı 3 yaşındaki Döndü Sultan Güler'i de yanına alarak Kaklık Beldesi'nde yaşayan kayınpederinin evine ziyarete gitti. Minik kız bahçede oynarken, yaklaşık iki metre derinliğe sahip foseptiğe düştü. Çukurdan çıkarılan minik Sultan, ambulansla Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı. İki hafta yoğun bakımda kalan küçük Döndü Sultan, yaşam savaşını kaybetti ve hastanede can verdi.

ACI HABER, ERKEN DOĞUMA NEDEN OLDUKızının ölüm haberini alan anne Güldane Güler, sinir krizi geçirdi. Daha fazla dayanamayan annenin doğum sancıları da tutunca Özel Cerrahi Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne Güldane Güler, kızını kaybettiği gün hastanede bir kız bebek dünyaya getirdi. Bir günde eylatlarını kaybeden ve dünyaları kararan Güler çifti, erken doğumla kavuştukları ikinci çocuklarıyla hayata yeniden bağlandı.

MİNİK BEBEĞE KALP AMELİYATIYeni doğan ve Elif Nur adı verilen bebekte erken doğuma bağlı kalp yetmezliği tespit edildi. Kuvözde tutulan Elif Nur bebek, Özel Cerrahi Hastanesi'nde geçen 19 Temmuz'da kalp ameliyatı geçirdi. Ameliyatın ardından sağlığına kavuşan küçük Elif Nur, kuvözde tutulmaya devam ediliyor.

Maddi durumları iyi olmayan Güler ailesi, hayatını kaybeden kızlarını toprağa verdikten sonra hastaneye koşup sabırsızlıkla yeni doğan bebeklerinin taburcu edilmesini beklemeye başladı.

BEBEĞİN DURUMU GAYET İYİAmeliyatı yapan doktorlardan Opr. Dr. Ahmet Coşkun Özdemir, bebeğin 31 haftalık ve 1.5 kilogram olarak dünyaya geldiğini belirtip, "Anne karnında normalde bulunan akciğere giden atardamarla vücuda giden atardamar arasındaki bağlantı doğumdan sonra kapanması gerekirken kapanmadığı tespit edildi. Bunun üzerine Prof. Dr. Ünal Açıkel başkanlığındaki ekiple ameliyatı gerçekleştirdik. Akciğere giden atardamarla vücuda giden atardamar arasındaki bağlantıyı kapattık. Bebeğin durumu ameliyattan önce oldukça ağırken şu anda gayet iyi" dedi.

BİR GÜNDE İKİ ŞOKAnne Güldane Güler, bir günde ölüm ve doğum haberiyle şok yaşadıklarını dile getirerek, "Olay günü kızım bir anda ortadan kayboldu. Sonra çukura düştüğünü fark ettik. Babası çıkardı, hastaneye kaldırıldı, ancak bir süre sonra hayatını kaybetti. Bunun üzüntüsünü yaşadık. Ben üzüntüden dolayı erken doğum yaptım. Hem ölüm haberi hem doğum haberini aynı gün aldık" dedi. Baba Kemal Güler de "Doktorlar çok çabaladı. Kızım bir süre yoğun bakımda kaldı, ancak çocuğum hayata tutunamadı. Bu sırada eşimi, üzüntüden dolayı hastaneye kaldırdık. Buradaki doktorlar yeni bebeğin erken doğacağını söylediler ve bebeğim dünyaya geldi. O zaman hem acı hissettim hem de bebeğim doğduğu için mutlu oldum. Ölen kızımın adını yeni doğan bebeğime aynı durumlar başımıza gelmesin diye koymadık" diye konuştu.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

 
 

5

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İtalya'da otobüs faciası