Evlatlık bekliyordu çocuk sahibi oldu

Evlatlık bekliyordu çocuk sahibi oldu

Manisa'da, 3 yıl önce Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) evlatlık edinmek için başvuruda bulunan 47 yaşındaki Punbul Nalbantoğlu, sonucu beklerken, gördüğü tedavi sonrasında kendi çocuğunu dünyaya getirdi

03 Temmuz 2011, Pazar 16:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Punbul Nalbantoğlu, yaptığı açıklamada, çocuk sahibi olamadığı için 3 yıl önce SHÇEK'e evlatlık başvurusunda bulunduğunu, bu süreçte Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda tedavisinin devam ettiğini anlattı.

Manisa SHÇEK'ten evlatlık konusunda yanıt beklerken, hamile kaldığını ve 2 kilo 450 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdiğini belirten Nalbantoğlu şöyle konuştu:

“Çocuk sahibi olmak için çok uğraştık. Eşim 'Çok yere gittik artık çocuğumuzun olacağı yok' dedi ve evlatlık sahibi olmak için Manisa SHÇEK'e başvurduk. 3 yıldır haber bekliyorduk. Allah'tan, içime çocuğumun olacağı doğdu. Bunun üzerine son olarak Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelerek tedavi görmeye başladım. Bütün riskleri alarak tedaviyi denedik ve gebe kaldım. Çok şükür çocuğumu 27 yıl sonra kucağıma alabildim. Anne olmak, çocuk sahibi olmak bambaşka bir duygu. Sevincimi kelimelerle anlatamam. Yerde miyiz, gökte miyiz şaşırdık.”

ÇOCUKLARINA DOKTORLARININ İSMİNİ VERDİLER

50 yaşındaki işçi emeklisi baba Şaban Nalbantoğlu ise 27 yıl sonra evlat sahibi olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Nalbantoğlu, “Türkiye'de çocuk sahibi olmak için birçok yere gittik ama mutluluğu Manisa'da yakaladık. Çocuğumuza doktorumuz Tayfun beyin ismini verdik” dedi.

CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Hasan Tayfun Özçakır ise Nalbantoğlu'na yumurtlama tedavisi uyguladıklarını bu yöntemle gebe kalan hastanın 2 kilo 450 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdiğini anlattı.

Punbul Nalbantoğlu'nda şeker, hipertansiyon, erken doğum tehdidi, kanama gibi çeşitli rahatsızlıkların olduğunu, gebeliğin son 3 ayında hastayı hastanede yatırdıklarını dile getiren Özçakır şöyle dedi:

“Hastamız bize geldiğinde 46 yaşındaydı. Bu yaştaki bir kadının her bakımdan fonksiyonları normal olsa bile gebe kalma şansı çok düşüktür. Hastamızın 27 yıldır uğraşmasına rağmen çocuk sahibi olamadığını öğrendik. Bu yaştaki bir hastada gebeliğin 9 ay boyunca sağlıkla devam etmesi kolay değildir. Zir normal gebelikten 3-4 kat daha fazla riskleri vardır. Biz bütün risk evrelerini çok iyi atlattık. Sonuçta 2 kilo 450 gram ağırlığında bir bebek dünyaya gelmiş oldu. Bebeğin ve annenin sağlık durumu gayet iyi.”

A.A.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En sık görülen 11 cinsel korku!