Evlenmeden önce dikkat etmeniz gereken 10 şey

Mutlu ve sağlıklı bir evlilik için doğru eşi bulmak çok önemlidir. Kolay gibi görünse de gelse de, hayat arkadaşınızı seçmek çok kafa karıştırıcı olabilir. Bir birey olarak bir ilişkide ne aradığınızı ve nasıl bir hayat arkadaşı seçeceğinizi bilmeniz gerekir. Kalıcı bir ilişki için evlenme kararı almadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler...

28 Temmuz 2021, Çarşamba 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Size saygı duyan birini seçin

Size saygı duyan birini seçin

Size, kişiliğinize saygı duymayan veya hayattaki hayallerinizi küçümseyen biriyle hayatınızı sürdürmek zordur. Bir hayat arkadaşı seçerken, hayatınızın tüm yönlerine saygı duyacak birini seçtiğinizden emin olun. Karşılıklı saygı, bir hayat arkadaşında aranması gereken tanımlayıcı özelliklerden biridir.

Ortak değerlerinizi kontrol edin

Ortak değerlerinizi kontrol edin

Paylaşılan değerlere sahip olmak, ilişkinizin temelini güçlendirir. İstediğiniz çocuk sayısı konusunda fikir birliği veya imkanlarınız dahilinde yaşamak gibi basit şeyler, ilişkinizin gelişmesi için elverişli bir ortam yaratır.


İlişkiyi yürütme isteği ve kararlılığı

İlişkiyi yürütme isteği ve kararlılığı

Bir ilişki iki yönlü bir yoldur. Her iki taraf da ilişkinin yürümesi için kararlı olmalıdır . Evlilik için doğru eş seçiminde evet demeden önce eşinizin sizin için gerçekten zaman ayırdığına ve ihtiyaçlarınıza özen gösteren biri olduğuna emin olunDürüst bir hayat arkadaşı seçin

Dürüst bir hayat arkadaşı seçin

Bir ilişki dürüstlük ve güven zemininde sağlam bir yer almıyorsa, kesinlikle başarısız olacaktır. İlişkinizde dürüstlük ve güven kültürü oluşturmak için açık ve samimi iletişimden kaçınmayan bir hayat arkadaşı seçmek önemlidir.

Kariyer hedeflerinizde destekleyici olmalı

Kariyer hedeflerinizde destekleyici olmalı

Sizinle uzun süreli bir ilişki içinde olmak isteyen bir kişi , hayattaki hedefleriniz için gerçek bir destek gösterecektir. Potansiyel yaşam partneriniz, kariyerinizi ilerletme veya değerli bir kursa devam etme planlarınızı desteklemelidir.

Ailenizle baş edebilme yeteneği

Ailenizle baş edebilme yeteneği

Aileniz her zaman hayatınızda kilit bir destek sistemi olacaktır. Müstakbel yaşam partnerinizin sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirler. Aile üyelerinizle baş edemiyorsa, size uygun olmayan bir hayat arkadaşı seçiyor olabilirsiniz.

Partnerinizin entelektüel seviyesini değerlendirin

Partnerinizin entelektüel seviyesini değerlendirin

Başarılı biriyseniz ve hayallerinizin peşinden koşarken agresifseniz, aynı özelliklere sahip birini düşünün. Rahat bir insan seçmek , ilişkinizde sorunlara neden olabilir . İkiniz de olaylara ve akıl yürütmeye neredeyse aynı bakış açısından bakmalısınız. Bir ömür boyu ortak seçerken göz önünde bulundurulması gereken tüm faktörlerin yanında benzer entelektüel yetenek oldukça önemlidir. Önce harika arkadaşlıklar kurun

Önce harika arkadaşlıklar kurun

Büyük dostluklar, aşkın nasıl olması gerektiğine dair bir temel sağlar. Sevginin herhangi bir ihtiyacın aksine tamamen seçime dayanması gerektiğini gösterirler.

Öfke yönetimi

Öfke yönetimi

Bir ilişki, benzersiz kişiliklere sahip iki kişiyi içerir. Bazen, olumsuz duyguların yüksek olduğu çirkin argümanlarınız olabilir. Birbiriniz hakkında incitici şeyler söyleyebilirsiniz. Potansiyel yaşam partnerinizin öfkeye nasıl tepki verdiği, gelecekteki tepkiler hakkında çok şey ortaya çıkarır. Müstakbel hayat arkadaşınız öfkeyle iyi başa çıkamıyorsa, evlendiğinizde durum kontrolden çıkabilir. 

Affetme ve unutma yeteneği

Affetme ve unutma yeteneği

Öfke yönetimi becerileri ile yakından ilgili olan , partnerinizin affetme ve unutma yeteneğidir. Aşk her zaman seks, öpüşme ve diğer samimi şeyler etrafında dönmez. Geçmişte meydana gelen anlaşmazlıklar üzerinde durmayan konuları kapatmasını bilen bir ortak bulmaya istekli olun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uzmanlara göre bir ilişkide aşktan daha önemli 10 şey