Evli çiftler ne zaman sıkılır?

Evli çiftlerin birbirlerinden ne zaman sıkılmaya başladıkları belirlendi

27 Ekim 2010, Çarşamba 10:40
A A
Evli çiftler ne zaman sıkılır?

Yapılan bir araştırmayla, evlilikte çiftlerin birbirlerinden ne zaman sıkılmaya başladıkları belirlendi. Bir internet sitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, evli çiftler 10 yıl 11 ay sonra birbirlerinden sıkılmaya başlıyorlar.

Araştırmaya göre, on yıllık evlilikten sonra romantizm genelde ölüyor ve partnerler günlük rutinden sıkılıyorlar. Araştırmaya katılanların dörtte biri evliliklerinin ilk zamanlardaki kıvılcımı kaybettiğini, çünkü artık birlikte dışarı çıkmaktan ya da birbirlerine romantik jestlerde bulunmaktan sıkıldıklarını söyledi.

Katılımcıların beşte biri cinsel yaşamlarının, seks yapma düşüncesinin heyecan vermediği bir noktaya ulaştığını söylerken, yüzde 14, eşlerinin kendilerine iltifat ettikleri en son zamanı hatırlayamadıklarını belirtti.

3 bin evli çiftin katıldığı araştırma, her on kişiden altısı, sık sık eşlerine neden evli olduklarını hatırlatmak zorunda kaldıklarını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.