Evliliği sabote eden 8 durum

Farkında olmadan yaptığımız bazı alışkanlıklar, ilişkilerimizi zayıflatabilir ve hayatımızın aşkıyla yaptığımız evliliği sabote edebilir. Uzun ömürlü ve huzurlu bir evlilik için ilişkinizi sabote eden şeyleri hayatınızdan çıkarmalısınız. İşte evliliği sabote eden 8 durum...

29 Temmuz 2021, Perşembe 15:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- İSTEKLERİNİ DİLE GETİRMESİNİ BEKLEMEK

1- İSTEKLERİNİ DİLE GETİRMESİNİ BEKLEMEK

Erkekler ihtiyaçlarını dile getirmekten hoşlanmazlar. Özellikle de cinsellik konusunda isteklerini söylemezler. Bu durumda biraz empati kurmalı ve ne isteyip istemediğini anlamaya çalışmalısınız. Soru sormadığınız sürece size ne istediğini söylemeyecektir.

2- TAKDİR ETMEMEK

Eşinizi yaptıkları için takdir etmelisiniz. 'Bu onun görevi, yapmak zorunda' düşüncesi evliliğinizi mahvedebilir. Aranızdaki saygıyı ve bağlılığı artırmak için takdir etmeyi ihmal etmeyin.

3- LİBİDO DÜŞÜKLÜĞÜNÜ GÖRMEZDEN GELMEK

3- LİBİDO DÜŞÜKLÜĞÜNÜ GÖRMEZDEN GELMEK

Eşinizle birlikte olmak çok zor geliyorsa, cinsel isteksizlik yaşıyorsanız bunu görmezden gelmemelisiniz. Cinsellik evlilik için son derece önemlidir. Bu nedenle uzman yardımıyla cinsel isteksizlik sorununu çözülmesi gerekiyor.

4- SEVGİSİNİ GÖSTERMEMESİNDEN ŞİKAYET ETMEK

Bazı erkekler sevgilerini belli etmekte güçlük çeker. Bu durumdan sürekli şikayet etmek bıktırıcı olabilir. Onu zorlamamalı ve olduğu gibi sevmelisiniz.

5- ESKİ SEVGİLİYİ DÜŞÜNMEK

5- ESKİ SEVGİLİYİ DÜŞÜNMEK

Geçmiş ilişkilere saplanıp kalmak her ilki taraf için de yanlış bir durum. Eşinizi sürekli eski ilişkilerinizle karşılaştırmak evliliğinize zarar verir. O başka biri bunu unutmayın.

6- TÜM ERKEKLERİN AYNI OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK

Eşinizin de size diğer erkekler gibi davranacağını düşünüyorsanız bu önyargınızı kırmanız gerekiyor. Kafanızdaki olumsuz düşünceleri atıp eşinizle taze bir başlangıç yapın.

7- EŞİNİZİN FİKRİLERİNİ BİLDİĞİNİZİ DÜŞÜNMEK

7- EŞİNİZİN FİKRİLERİNİ BİLDİĞİNİZİ DÜŞÜNMEK

Eşinizin fikirlerini bildiğinizi sanarak iletişimi kesmeyin ya da onun yerine kararlar vermeyin. Her bireyin kendi düşünce hakkı var. Bir konuya nasıl karşılık vereceğini bildiğinizi zannederek iletişiminize zarar vermeyin.

8- BAKIŞ AÇISINI GÖRMEZDEN GELMEK

Eşinizle her konuda anlaşmak zorunda değilsiniz. Ancak bu durum sizin her zaman haklı olduğunuzu göstermez. Empati duygunuzu geliştirin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sahte bir ilişki yaşadığınızın 8 işareti