Evliliğin ilk senesini hasarsız atlatmanın yolları

Evlenmeden önce gayet uyumlu olsanız bile işler daha sonradan değişebilir. Sizin evliliğinizde mevcut olduğunu düşündüğünüz sorunlar evli olan veya mükemmel görünen çiftlerde bile muhtemelen vardır. Evliliğin kolay bir şey olmasını beklemeyin ve her anlaşmazlık veya tartışmanın bir hata yaptığınız anlamına geldiğini düşünmeyin. Eğer evliliğin ilk yılı için korkularınız varsa sizi biraz olsun rahatlatacak önerileri anlattık.

27 Şubat 2021, Cumartesi 12:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Fazla oda varsa, bir kişi burayı kendi alanı ilan etsin

Fazla oda varsa, bir kişi burayı kendi alanı ilan etsin

Kadınlar evin spesifik bölgelerine yoğunlaşmak yerine, genel estetiğine çok daha öncelik verirler. Yani evin kendisine ait olduğunu hissettirecek gibi dekore bile edebilir. Kendi bireyselliğinizi ifade edecek yollar bulmaya bakın. Örneğin imkan varsa, herkes kendine ait bir odaya sahip olsun. Fazla oda sizin mağaranız olabilir. 


 Borçları yönetin

Borçları yönetin

Borçlar yüktür, hele ikiniz beraber taşıyorsanız ekstra bir yüktür. Family Relations’de yayınlanan araştırmada aile içinde yaşanan para tartışmalarının çok ciddi ve sıkıntılı olabileceği söyleniyor. Beraberce bir ödeme planı hazırlayın. Ödemelere en küçük borçlardan başlamayı öneriyor. Sonra bir sonraki büyük borca girişin. Böyle böyle toparlanacaksınız.


 Sohbet etmeyi unutmayın, yaratıcı olmaya çalışmayın

Sohbet etmeyi unutmayın, yaratıcı olmaya çalışmayın

Demek istediğimiz, en sıradan konular hakkında konuşmak bile bazen işe yarar. Yeni evli olmak sadece balayıyla ilgili değildir. Faturalarınız, mali durumunuz, sorumluluklarınız ve tüm bu gerçekçi beklentiler hakkında konuşmanız gerekir. İş durumlarınızı bir arada konuşun ve paranızla ne yapacağınıza birlikte karar verin, tasarruf hedefleri oluşturun. Bunları konuşmak evliliğin en heyecanlı kısmı değildir ancak aranızdaki ilişkiyi daha pürüzsüz hale getirecektir.


 Ailesiyle aranızı iyi tutun

Ailesiyle aranızı iyi tutun

Kayınvalide ve kayınpederler sıkıcı olabilir ama her zaman kibar olmalıyız. University of Michigan’da gerçekleştirilen araştırmaya göre eşlerinin aileleriyle düzgün ve yakın ilişkiler kurabilen insanlar, 16 yılın sonunda daha az boşanma oranlarına sahip oluyorlar. İlgi alanlarına bakın. Ortak bir alan yakalamak ve paylaşabilecek şeyler bulmak ilişkilerinizi rahatlatıp, yakınlaştırabilir.


 Cinselliğiniz otomatiğe bağlamasın

Cinselliğiniz otomatiğe bağlamasın

Libidosu düşebilir. Bu genellikle çok büyük bir sorun değildir fakat dikkatli olun: American Sociological Review’de yayınlanan araştırmaya göre ev işlerini eşitsiz olarak paylaşmak bunun sebebi olabilir. Heyecan katın. Bir bara gidip, yalnız olduğunuzu düşünür gibi birbirinizle flört edin. Bu bazı çiftlerin ihtiyacı olan heyecan duygularını tetikleyebilir.

 Ne istiyorsanız kutlayın

Ne istiyorsanız kutlayın

Bazen bir şeyi dört gözle beklemeniz gerekir. Özellikle evliliğinizin ilk yılında önemlidir. Sizin için önemli olan günler neden birlikte olduğunuzu hatırlamanıza yardımcı olur. İster beraber geçireceğiniz ilk yılbaşı, sevgililer günü ya da satın aldığınız büyük bir şey olsun, kutlayın!


 Arkadaş kalın

Arkadaş kalın

Eşiniz en iyi arkadaşınız olmak zorunda değil fakat iyi bir arkadaşınız olmalı. Evli bir çift olarak randevulara ve romantik buluşmalara gitmelisiniz. Alışveriş yaptıktan sonra öğle yemeği veya film izlemek için zaman ayırın. Hayatınızla ilgili şeyleri onunla paylaşın. Hala rahat ama kaliteli zaman geçirmeyi sevdiğiniz sürece, işler iyi olacaktır.

Gülün

Gülün

Öncesinde uzun bir ilişkiniz olsa bile, ilk yılınız önemli bir aşamadır. Tartışmalar, acil durumlar, zor ve problemli dönemler ve daha ciddi konulara birlikte güldüğünüz sürece, bunun üstesinden geleceksiniz. Hiç kimse ilk yılınızın en iyi yıl olması gerektiğini söylemez. Umarız hiçbir zaman en iyi yılınızı geçirmezsiniz çünkü hep bir sonraki daha iyi olur. Yeni evli olarak geçireceğiniz ilk yıl sinir bozucu, heyecan verici, canlandırıcı ama çok güzel çünkü ikinizi yansıtan bir evlilik için çabalıyorsunuz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Boşanma ihtimalini değerlendirmeniz gereken 6 durum