Evlilik cüzdanını okuyunca şoke oldu! Yanlışlıkla damat ile kayınpederi evlendirdiler

Manisa Soma’da nikahlarını kıydıran Gülşah-Zekeriya Karataş çifti evlilik cüzdanlarını alıp evlerine geldiklerinde hayatlarını şokunu yaşadı. Aile cüzdanına bakan damat cüzdanda, eşinin isminin yerine kayınpederinin isminin yazıldığını gördü. Resmi olarak kayınpederi ile evlenen damat, eşi ile birlikte yanlışlığın düzeltilmesi için başvuruda bulundu

30 Nisan 2019, Salı 15:14 Son Güncelleme:
A A
Evlilik cüzdanını okuyunca şoke oldu! Yanlışlıkla damat ile kayınpederi evlendirdiler

Denizli’de yaşayan Zekeriya Karataş (35) önceki gün nişanlısı Gülşah Yılmaz (25) ile evlenmek için Soma Belediyesi Nikah Dairesi'ne gitti. Aile içinde yapılan sade bir törenle çift, dünyaevine girdi. Hayli neşeli bir ortamda geçen nikah sonrası evlerine giden çif, aile cüzdanlarına bakınca hayatlarının şokunu yaşadı. Damat Zekeriya Karataş, aile cüzdanındaki bilgiler kısmında eş adının yazdığı yerde kayınpederi olan Muzaffer Yılmaz’ın (56) isminin yazılı olduğunu görünce gözlerine inanamadı. Ardından durumu anlamlandıramayan çift, yaşadıklarını aile üyeleri ile paylaştı.

 'NİKAH MEMURUNU SON ANDA MERDİVENDE YAKALADIK'

Olayı gülerek anlatan damat Zekeriya Karataş, yanlışlığın bir an önce düzeltilmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi. Başlarına gelen olayı daha önce hiç duyup görmediklerini kaydeden Karataş, "Nikah kıyılması için Soma Belediyesi'ne gittik. Bütün işlemlerimizi halletmiştik. 15 dakika sonra nikah kıyma işlemi başladı ve bitti. Fotoğraf ve video işlerini hallettik. Uzaktan misafirler vardı, onları karşıladık. Eve geldiğimizde tabii biz nikah defterini kontrol etmemiştik. Eşimin hiçbir yerde ismi geçmiyor. Sadece fotoğraf var. Muzaffer Yılmaz yazılı. Muzaffer Yılmaz da eşimin babası. Kontrol ettik tekrardan. Öyle bir durum yok. Orada eşimin isminin yazması gerekiyordu. Belediye de kapanacaktı. Nikah memurunu son anda merdivende yakaladık. Bizim başımızdan geçen bu durumu kendisine izah ettik. Buna tabii o da şaşırdı, böyle bir şey olmaması gerektiğini söyledi. Kütüğe doğru şekilde işlendiğini kendi söyledi. ‘Kütüğe ben işledim ama defteri başka bir arkadaş yazdı’ dedi. Daha sonra biz geldiğimizde artık birbirimize espriler yapmaya başladık. Eşim ‘Babamı sen mi aldın? Nikah kıydık’ dedi. Güzel anı oldu bizim için" diye konuştu.

'BELKİ DE DÜNYADA KAYINPEDERİ İLE NİKAH KIYILAN İLK İNSANIM'

Muhabirin "Resmiyette kayınpederinizle mi evlisiniz?" sorusuna "Evet’ yanıtını veren Karataş şunları söyledi:

 "Şu an da resmi olarak kayınpederimle evli olarak görünüyorum. Sebebi de nikah defterinde öyle görünüyor olması. Düzeltme tabii ki yapılacak. 1-2 gün içerisinde bunlar da düzeltilecek diye düşünüyorum. İnşallah kütükte de o şekilde görünmüyordur. O zaman boşanmaya doğru gidiyor olay. Biz bilmediğimiz için araştıracağız. Kütükte sıkıntı yoksa 1 gün içerisinde çözülecek bir durum. İlk baktığımızda kayınpederim de şaşırdı, telaşlandı. Çünkü belki de dünyada kayınpederi ile nikah kıyılan ilk insanım."

Yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için tekrar başvuruda bulunan çiftin bu talebini dikkate alan nikah dairesi ise gerekli düzeltmenin yapılması için çalışmalarına başladı.

İHA


Sıradaki haber yükleniyor...