Evlilik dediğin bir oyun

Japonya'da kendine SAL9000 adını veren bir adam 'Loveplus' adlı oyundaki sanal karakterle resmen evlenerek tarihe geçti. SAL9000 balayı fotoğraflarını ve görüntülerini internette yayımladı

23 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

‘BİRLİKTE YAŞIYORLAR’

Oyun konsolu Nintendo için üretilen ‘Loveplus’ adlı bilgisayar oyunu oyun Japonya’da pek çok tartışmalara neden olmuştu. Oyunda kullanıcılar sanal karakterlerle flört etmeye çalışıyordu. Gerçek hayatla eş zamanlı giden oyunda siz ne zaman uyanırsanız ‘sanal sevgiliniz’ de aynı saatte kalkıyor, sizinle aynı saatte yatıyor ve sürekli ilgi bekliyordu.

BİRÇOK ÇİFT AYRILDI

Pek çok kadın, sevgililerinin kendilerini bu oyun karakteri ile aldattığı gerekçesiyle ilişkisini bitirmişti. Bu deliliğin sonunda çılgınca bir şey oldu. Japonya’da kendine SAL9000 adını veren bir adam oyundaki sevgilisiyle ‘resmen’ evlendi. Hatta ‘eşini’ yanına alarak Guam kentine balayına gitti. Balayı fotoğraflarını ve görüntülerini internette yayımlayan SAL9000 sanal karakterle resmen evlenen ilk kişi unvanını da elde etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.