Evlilik yıl dönümlerini sosyal medya aracılığıyla kutlayan ünlüler

Sinema, TV ve müzik dünyasının ünlü çiftleri evlilik yıl dönümlerini sosyal medya aracılığıyla da kutluyor. Kimi basit bir kutlama mesajı yazıyor yılları paylaştığı eşine kimi de şairleri bile kıskandıracak satırlar... İşte evlilik yıl dönümlerini sosyal medya aracılığıyla kutlayan o ünlü çiftler ve mesajları...

22 Ocak 2018, Pazartesi 07:04 Son Güncelleme:
A A

Oyuncu Doğa Rutkay ile Kerimcan Kamal 2014 yılında muhteşem bir düğünle dünya evine girmişti. Geçen yıl ikiz bebekleri Piraye ve Rutkay Kerim'i kucaklarına alan çift, evliliklerinde 5 yılı geride bıraktı.


Doğa Rutkay, evlilik yıl dönümünü Instagram'da paylaştığı mesajla kutladı:

"O kafasına renkli çiçekler takan da benim, yorgunluktan bir bardak çayını koyamayan da... O her saniye kahkaha atmasını seven de benim, işlerim yolunda gitmediğinde suratında gemiler batan da. O sana hep aynı özveriyle bakan da benim, bazen sıkışıp bencilce davranan da."

"Sana özenli görünmek için ojeler süren de benim, hamilelik sürecinde neye benzediğini unutan da. O güçlü, sabırlı, her sorunu halletmeye çalışan da benim, aklım gidik olduğunda çaresizce senin eve gelmeni bekleyen de."

"Ne zor ne karmaşık günler de bana gösterdiğin anlayış, şefkat ve özveriyle bir çok zorluğu aştım inan.


Hele son 13 ay için ne desem eksik güdük kalır..."

"Bana hep sevildiğimi, her türlü topallamamda, çaresizliğimde, beceriksizliğimde yanımda olduğunu hissettirdiğin için teşekkür ederim! Ben bu gazla daha neler yaparım!"

"5. senemiz de bitti.

Rutkay Kerim ve Piraye ile bir ömür bir yastıkta inşallah! Seni seviyorum !"

Oyuncu Eda Özerkan, 23 Temmuz 2016'da meslektaşı Timur Acar ile nikâh masasına oturmuştu. Bir kızları olan çift evliliklerinde 3 yılı geride bıraktı. Özerkan, 3. evlilik yıldönümünü Instagram'da paylaştığı fotoğrafla kutladı.
"Birlikte bir melodi mırıldanmaya başladığımızda, onun harika bir şarkıya dönüşeceğini hissetmiştim. Eklenen her notada daha da yaşadığımı hissettim. Önce aşık, sonra eş ve en nihayetinde anne oluşumun tarifsizliği için her gün şükrediyorum.""En önemlisi ne biliyor musun Timur Acar? Harika bir aşık, eş ve baba oluşundan ziyade muhteşem bir dostsun sen! İnsan böyle bir dostla yol aldığında korku ve endişe gibi kemirici duygularla hayatını harcamıyor. Her anın en güzel, en tebessüm ettiren kısımlarını biriktiriyor."

"Velhasılı kaptan, sen rotanı sevgi, saygı ve anlayışla belirlediğin için, teknemiz her daim, en deli okyanusları bile geçip, huzurlu ve dingin limanlara ulaşacak!"


"Ve biliyorum dilime düşmeyen tek şarkı 'çok yorgunum, beni bekleme kaptan' olacak! İkinci kaptanın olarak, her yolculuğa hazır olacağıma dair bir kez daha söz veriyorum sevgilim. Kalbinin pusulasıyla ve miçomuzla birlikte nice eşsiz denizlere yol alalım.Seni seviyorum. Nicee 3'lere"

Oyuncu Mert Fırat ve İdil Fırat 8 Eylül 2018'de Çeşme Alaçatı'da evlenmişti. Çift, evliliklerinde birinci yılı geride bıraktı.

Bu özel günü sosyal medya hesabından kutlayan Mert Fırat paylaştığı fotoğrafın altına şu notu düştü:

''Geçen sene bugün, kalbim ağzımdan çıkmadan hemen önce... Bizi yalnız bırakmayan kardeşlerimize, arkadaşlarımıza ve tüm ailemize çok teşekkür ederiz. 1 yıl 1 ay gibi geçti.''
'EVLİLİK BEKLEDİĞİMDEN KOLAYMIŞ'

'EVLİLİK BEKLEDİĞİMDEN KOLAYMIŞ'

Mert Fırat, geçen günlerde Hello Dergisi'ne verdiği röportajda ''Her şey çok iyi ve keyifli gidiyor. Evlilik beklediğimden daha kolaymış. Bunun İdil’le çok ilgisi var. Sanki buna alışkınmışız ve bu sistemin içindeymişiz gibi adapte olduk. Ailelerimiz de bizim için her şeyi kolaylaştırdı'' demişti.

Selami Şahin romantik bir paylaşıma imza attı. 34 yıl önce Didem Şahin ile nikâh masasına oturan usta sanatçı evlilik yıl dönümünü sosyal medya hesabından kutladı.

Selami Şahin paylaştığı bu fotoğrafın altına ''İyi ki 34 yıllık yol arkadaşım, çocuklarımın annesisin. Seni çok seviyorum.'' notunu yazdı. Şahin'in bu paylaşımı kısa sürede büyük ilgi gördü.

'Güldür Güldür' oyuncularından Ayşegül Akdemir besteci Gökhan Şahin'le 2014 yılında dünyaevine girmişti. Çiftin bugün evlilik yıl dönümü.

Ayşegül Akdemir, Instagram hesabından oğlu Kemal Şahin'i ilk gördüğü anda çekilmiş fotoğrafı paylaşarak "Ömrümüzün en güzel fotoğrafı. Evliliğimizin 5'inci yılı kutlu olsun sevgilim" notunu düştü.

Türk sinemasının dört yapraklı yoncasından Hülya Koçyiğit'in kızı Gülşah bundan 30 yıl önce bugün hayatını Ender Alkoçlar ile birleştirdi. Gülşah Alkoçlar, geçen günlerde mutlu yuvaları için imzaları attıkları günün yıldönümünü Instagram'da yaptığı romantik bir paylaşımla kutladı.

Gülşah Alkoçlar, nikah masasında tam imza atarken çekilen fotoğrafını "Ne mutlu bana, seninle bir ömür boyu... Sen 22, ben 19" notuyla paylaştı.

Evliliklerinin 30'uncu yılını bitirip 31'inci yıla adım atan 48 yaşındaki Gülşah Alkoçlar ile 51 yaşındaki Ender Alkoçlar, erkenden torun sahibi olmanın mutluluğunu da yaşıyor.

Burçin Orhon, aktör Süheyl Uygur ile evliliğinde 22 yılı geride bıraktı. Burçin Orhon, Instagram sayfasında nikahta çekilen bu pozunu "Evet diyeli 22 sene olmuş. Ne iyi etmişiz değil mi?" notuyla paylaşmıştı. 

Süheyl Uygur ile Burçin Orhon, 1995 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten Zeynep ve Ayşe adında iki kızı bulunuyor.

Burçin Orhon, 1987 yılında Eurovision birincisi İrlandalı şarkıcı Johnny Logan ile nişanlandı ve hamile kaldı. Dansçının bu ilişkiden dünyaya gelen Robin Ceren adında bir kızı daha var.

Murat Yıldırım Londra'da tanıştığı Faslı İmane Elbani'yle iki yıl önce evlenmişti. İlişkilerinde ikinci yılı dolduran mutlu çift sosyal medyadan birbirlerine duydukları aşkı her fırsatta dile getiriyor. Murat Yıldırım eşiyle çekildiği fotoğrafı paylaşıp altına ''Tam iki yıl olmuş. Seni çok seviyorum.'' notunu düşmüştü. 

Kısa sürede binlerce beğeni alan fotoğrafa takipçileri 'artık bebek bekliyoruz' yorumunda bulunmuştu.

Mustafa Üstündağ, Ecem Özkaya ile evliliğinin altıncı yılını bu fotoğraf ve "Rabbim 6 senemizi 60 sene eyler inşallah" notuyla kutlamıştı.

Bu fotoğraf çiftin düğününde çekilmişti.

Neslişah Alkoçlar, Engin Altan Düzyatan ile birinci evlilik yıldönümlerini bu poz ve şu mesajla kutlamıştı:

"Bir ömür boyu birlikte olmak, bir ömür boyu aile olmak... Ve bu ailenin kalabalık olması, içimde senden bir parçanın nefes alması... Sana sonsuz bir aşk beslemek... Evlilikten daha önemli, çok şey var! Ama tabi ki bu bir başlangıç ve bu başlangıç kutlanır... 1. yılımız kutlu olsun."

2012 yılında Selim Sarı ile evlenen Didem Uzel Sarı, bu fotoğrafı paylaşıp, şu notu düşmüştü:

"Tam 8 senelik beraberlik ve 5 yıllık bir evlilik ve Leo Aslan..Daha uzun daha çok kutlamalarımız olsun yol arkadaşım, sırdaşım, sevgilim, aşkım."

Çift, hayatlarını Amerika'da birleştirmişti.

Arzum Onan ile Mehmet Aslantuğ evleneli tam 20 yıl oldu. Arzum Onan, Instagram sayfasında bu fotoğrafı paylaşıp "1 Ağustos 1996... Gönül veren, dualarını eksik etmeyen tüm dostlara selam olsun.." notunu yazmıştı.

Mehmet Aslantuğ ve tanıştıktan iki gün sonra evlenme teklif ettiği Arzum Onan'ın Can adında bir oğlu var.

Saadet Işıl Aksoy, evliliğinin birinci yılını bu fotoğraf ve "Bir yıl önce bugün... Hayat sana teşekkür ederim!" notuyla paylaşmıştı.

Saadet Aksoy'un bu paylaşımı takipçilerinden çok sayıda beğeni almıştı. 

Zuhal Topal eşiyle sekizinci evlilik yıldönümünü bu pozu paylaşarak kutlamıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sertab Erener hastalığını ilk kez anlattı