Evlilik yıldönümlerinde eşine hayat verdi

Evlilik yıldönümlerinde eşine hayat verdi

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde oturan ev kadını 34 yaşındaki Cennet Aydın, böbrek hastası olan 15 yıllık eşi 37 yaşındaki Osman Aydın'a, evlilik yıldönümlerinde böbreklerinden birini vererek sağlığına kavuşmasını sağladı

13 Temmuz 2011, Çarşamba 14:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yaklaşık 9 yıldır böbrek hastası olan Osman Aydın’ın böbreklerinin işlevi yüzde 12’ye düşünce diyalize girmesi gerekti. Eşinin diyalize mahkum olmasını istemeyen Cennet Aydın, böbreklerinden birisini evlilik yıldönümünde eşine bağışlayarak hayat verdi. Aydın çiftinin evlilik yıldönümü olan 7 Temmuz’da Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’nde gerçekleştirilen başarılı operasyonla Osman Aydın yaşama tutundu.

Evlendikleri ilk günden bu yana hiç kavga etmediklerini dile getiren Osman Aydın, "15 sene önce eşimin kalbini çaldım. Şimdi de böbreğini aldım. Bugüne kadar hiç tartışmadık. Her zaman sevgi, saygı ve anlayış çerçevesinde evliliğimizi yürüttük. Üç çocuğumuzla birlikte mutluluk içinde yaşadık. 9 yıldır böbrek hastasıyım. Böbreklerimdeki fonksiyon kaybı giderek arttı. Ama eşim diyalize girmeden evlilik yıldönümümüzde beni yeniden yaşama bağladı. Ona minnettarım" dedi.

Cennet Aydın ise bir an bile düşünmeden böbreğini eşine verdiğini belirterek, ameliyat tarihini ise özellikle evlilik yıldönümleri olarak seçtiklerini söyledi. Aydın, "Doktorlarımızdan 7 Temmuz’da bizi ameliyata almalarını istedik. Onlarda bizi kırmadılar. Böylelikle eşime en güzel evlilik yıldönümü hediyesini vermiş oldum. Ameliyatımız başarılı geçti, doktorlarımıza ve hemşirelerimize çok teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Operasyonu başarıyla gerçekleştiren AÜ Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Cerrahi Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Dinçkan ise Aydın çiftinin sağlık durumunun son derece iyi olduğunu belirtti. Cennet Aydın taburcu olurken, eşi Osman Aydın kısa bir süre daha gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilecek.

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pembe Porsche’lu çete lideri Almanları böyle kandırmış!