Evlilikte çocuktan sonra meydana gelen 5 sorun ve çözümleri

Evlilikten sonra eşinizle olan ilişkinizin aynı kalmadığı aşikar. Çocuklarla birlikte onlarca görev daha yükleniyor. Peki evlilikte çocuktan sonra başlayan sorunlar nasıl aşılır? Evliikte çocuktan sonra meydana gelen beş sorunu ve çözümlerini ele aldık.

30 Nisan 2021, Cuma 15:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Durmadan tartışıyorsunuz

Durmadan tartışıyorsunuz

Çözümü

Teşekkür etmek. Neden mi? Birbirlerine minnettarlık gösteren çiftlerin evlilikleri daha sağlam oluyor. Yapması gereken bir şeyi unuttu diye sinirlendiğin zamanlarda, eşinin iyi niyetine ve çabalarına odaklanmak işe yarayacaktır. Unuttuysa bile teşekkür et, çünkü önemli olan niyet etmesiydi.


Her şeyle senin ilgilenmen bekleniyor

Her şeyle senin ilgilenmen bekleniyor

Çözümü

Bu zihinsel yük ağır gelebilir. Hafiftletmek için bazı şeyleri eşine devretmen gerek. Eşine eğer işlerin birazını üstlenirse ikinizin de daha mutlu olacağını söyle. Görev paylaşımı yapmaya başladıkça, hem kızgınlığınız azalacak hem de eşiniz kendisini aileye daha yakın hissedecek.

Eşiniz çocuğunuza gösterdiğiniz ilgiyi kıskanıyor

Eşiniz çocuğunuza gösterdiğiniz ilgiyi kıskanıyor

Çözümü

Bir pazar sabahını ikinize ayır, çocuğunu annene ya da ilgilenebilecek birine bırak ve eşinle brunch keyfi yap. Eşine onunla vakit geçirmenin hâlâ önceliklerin arasında olduğunu göstermek, kendini ihmal edilmiş hissetmesine engel olabilir.


Tek sohbet konunuz çocuk

Tek sohbet konunuz çocuk

Çözümü

Her gece sohbet etmek için en az 10 dakikanızı ayırın. Bu esnada yasaklı olan tek sohbet konusu ise çocuk olsun. Bunu yaptığımızda ilk başta konuşacak bir şeyler bulmakta zorlanabilirsiniz. Fakat iş gittikçe kolaylaşacak ve ebeveyn yerine iki insan olarak yeniden iletişime geçmemize yardımcı olacak.


Aranızdaki kıvılcım kayboldu

Aranızdaki kıvılcım kayboldu

Çözümü

Yeni bir restoran deneyin, birlikte sanat kursuna kaydolun veya bir konsere gidin. Düzenli olarak birlikte yeni deneyimler yaşayan çiftler, durmadan aynı şeyleri yapan çiftlere kıyasla evliliklerinde daha mutlu oluyor. Çocuğunuzla beraber yaptığınız yeni bir aktivite bile işe yarar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayrıldıktan sonra arkadaş kalabilen 7 ünlü