Evlilikte seks bitince çiftler zarar görüyor

Uzmanlar uyardı: Düzenli ilişki yaşamayan çiftlerin sağlıkları tehlike altına giriyor

08 Mayıs 2017, Pazartesi 12:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mutlu bir evliliğin sırrı saygı, sevgi, sadakatten geçtiği kadar cinsellikten de geçiyor... Yatak odasını ayıran çiftlerin sağlıkları, düzenin bozulması sebebiyle bazı tehditlerle karşı karşıya kalıyor. İşte yaşanabilecek o sorunlar:

Kadınlarda hassasiyet sorunu: Cinsel ilişki kesildiği zaman kadınlarda sıkılaşma olduğu bir hurafe, hatta uzmanlar bu konuda uyarıda bulunuyor. Cinsel bölgedeki dokunun kalınlaşması sonucu tekrar ilişki yaşanacağı zaman ciddi ağrılar çekilebilir. 

Erkeklerde iktidarsızlık: Düzenli cinsel ilişki bittiği zaman, erkeklerde sertleşme problemleri yaşanabilir. 

Bağışıklık sistemi zayıflar: Evlilikte düzenli cinsel ilişki, hormonların işleyişini sağlıklı seviyede tutar. Bu durum değiştiğinde bağışıklık sisteminin olmazsa olmazı dengeler değişir ve vücut hastalıklara karşı korunmasız hale gelir. 

Libido düşer: Libido (cinsel istek), insanın temel ihtiyaçlarından biri olmakla beraber düzenli cinsel ilişki ile olması gereken seviyededir. Bu düzendeki kesinti, libidonun da düşmesine sebep olur. 

Yüksek tansiyon: Cinsel ilişki sırasında kan basıncını düzenleyen ve stresi azaltan hormonlar salgılanmaktadır. Evlilikte cinselliğin bitmesi vücudun strese girmesine ve buna bağlı olarak tansiyon problemleri yaşanmasına sebep olur. 

Kardiyovasküler problemler: Hiçbir egzersiz, düzenli bir cinsellik kadar kalp sağlığınızı korumaz. İlişki sırasında kan dolaşımı en verimli seviyeye ulaşmaktadır. Bu sebeple yatak odasını ayıran çiftler, kalp ve damar sağlığı için bu kararlarını tekrar gözden geçirmeli. 

Yaratıcılığı köreltir: Yapılan araştırmalar beynin yaratıcılık kısmını tetikleyen nöronların oluşumunda düzenli cinsel ilişkinin büyük rol oynadığını, aksi takdirde yaratıcı zekanın düştüğünü gösteriyor. 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bağışıklık sistemini güçlendiren ev yapımı ağız spreyi