Evliyken 8 yıl başkasıyla beraber oldum (22 Ocak 2020)

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz, POSTA Gazetesi'ne gelen soruları cevapladı.

22 Ocak 2020, Çarşamba 07:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Evli bir erkeğim ve 8 yıldır başkasıyla da beraberdim. 1 yıl önce ayrıldık ancak ara ara konuşup mesajlaştık. 10 gün önce de barıştık. Her şey çok güzel giderken bir akşam telefonda konuşuyorduk ve eşim birden odaya gelip bağırdı. Dışarı çıkıp yeniden aradım onu ve bağırmasının bizimle alakası olmadığını söyledim. Ama inanmadı ve sonsuza kadar bittiğini söyledi. En son bana “Benim yuvamı bir kadın yıktı. Ben de öyle bir kadın olmak istemiyorum. O yüzden bitti” diye mesaj attı. Boşluktayım, ne yapacağımı bilemiyorum. EVLİ ADAM

Bu sorunun neresinden tutacağımı bilemedim. Evli olduğunuz halde 8 yıldır başkasıyla beraberlik yaşıyorsunuz ve ayrıldığınız için buna bir çözüm arıyorsunuz. Oysa yapmanız gereken şey bu 8 yılda ya evliliğinizi ya da o ilişkiyi bitirmekti. İkisini birden idare etme hakkınız yok. Hem insani açıdan hem de hukuki açıdan yok. Eşinizi, sevgilinizle aldatıyorsunuz. Diyelim ki evliliği zoraki yürütüyorsunuz. Bu durumda da sevgilinizi eşinizle aldatıyorsunuz. Aslında sevgiliniz sizden ayrılarak sizin gösteremediğiniz cesareti göstermiş. Kendi yuvasının nasıl yıkıldığını bildiği için aynı acıyı başka bir kadının yaşamasını istememiş. Siz de kararlı olun. Bu ilişkinin bittiğini kabul edin.

21 yıl sonra terk edildim

21 yıl sonra terk edildim

45 yaşındayım. 21 yıllık evliydim kocam basit bir tartışmayla evi terk etti. 2.5 yıldır ayrıyız ama resmi olarak evliyiz. Boşanma davası da açmıyor. Evden ayrıldıktan sonra iletişimi kesti, her yerden engelledi. Benden nefret ettiğini söylüyor. Dizime başını koyup huzur bulduğunu söylerdi, şimdi ise “Seninle yaşamak işkenceydi” diyor. Bu değişimin sebebi ne? Tek tartışma sebebimiz eski eşinden olan oğluydu.

Belli ki evliliğinizin son yıllarında eşiniz ayrılmak için bir bahane arıyormuş. Yani o son yıllarda söylediklerinin birçoğu yalanmış. Çünkü bu değişim öyle bir günde, bir tartışmayla olmaz. Epey problem biriktirmiş ve sonra o tartışmayı öne sürerek son noktayı koymuş. Boşanma davası açmamış olması sizi umutlandırıyor. Bir gün dönmesini bekliyorsunuz. Ancak dönse bile her şeyin eskisi gibi olmasını beklemeyin. Belki de artık inisiyatifi sizin elinize almanız gerekiyor. O boşanma davasını siz açın. Böylece eşinize de onsuz da yaşayabileceğinizi göstermiş olacaksınız.

Hoşlandığımız erkeğe bunu nasıl belli ederiz?

Hoşlandığımız erkeğe bunu nasıl belli ederiz?

Sizce hoşlandığımız erkeğe ilgimizi belli edebilmek için bırakacağımız küçük işaretler neler olmalı? Bu işaretleri bırakmak için nasıl fırsat yaratabilir ve çekingenliğimizi nasıl yenebiliriz? Bunun sonucunda kendisinden hoşlandığımızı muhakkak anlar mı? Teklif doğrultusunda harekete geçmediği takdirde biz de mi vazgeçmeliyiz? ● ROMANTİK KADIN

Aynı ortamdaysanız şanslısınız. Bakışlar, küçük gülüşler, selamlaşmalar, işyerinde ya da okuldaysa, işle, dersle ilgili sohbet açmalar. Hatta kahve içmeye davet etmeler... Erkeğin ilgisi varsa sizin bu çabanız mutlaka karşılık görecektir. Ama aynı ortamda değil de çok az karşılaşıyorsanız yapılacak en iyi şey sosyal medyada takibe alıp, birkaç paylaşımını beğenip varlığınızı hatırlatmak olacaktır. Yine ilgisi varsa o da sizin paylaşımlarınızı beğenecek ve belki de özel mesaj atacaktır. Tüm bunları yaptığınız halde karşınızdaki erkek harekete geçmiyorsa o zaman size ilgi duymuyor demektir, boşa vakit harcamayın.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ona delice aşık olduğunuzun 8 işareti