Eyüpsultan’daki öğrencilerden geri dönüşüm defilesi

Eyüpsultan’daki öğrencilerden geri dönüşüm defilesi

Eyüpsultan’daki öğrencilerden geri dönüşüm defilesi

11 Haziran 2021, Cuma 13:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Eyüpsultan Belediyesi ve Karadolap’ta bulunan Mustafa Kemal İlkokulu işbirliğiyle Dünya Çevre Haftası kapsamında, geri dönüşüm defilesi düzenlendi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in de katıldığı defilede, öğrenciler tarafından çöp poşeti, kağıt, karton ve bez gibi malzemelerden hazırlanan birbirinden ilginç kıyafetler izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Eyüpsultan Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında, öğrencilerin çevre bilincini geliştirmek ve geri dönüşüm konusunda duyarlılıklarını artırmak, her atığın çöp olmadığına dikkat çekmek amacıyla gerçekleşen defilede renkli görüntüler oluştu. Defilede konuşma yapan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Sevgili veliler, değerli çocuklar Çevre Haftanız kutlu olsun. Dün Kurt Kemeri’nde ormanda gençlerde çöp topladık. Çocuklarımıza temiz bir çevreyi miras olarak bırakmak için bugünden onu doğru kullanmamız lazım. Öğretmenlerimizle birlikte hazırlanan defileyle çevre bilincini çocuklara veriyor olmak çok önemli. İnşallah bu güzellikleri, bütün çevreci arkadaşlarla birlikte okullarımızda hem sınıfta hem uygulamalı bir şekilde ders olarak da yapmamız lazım. Hem çocuklarımızı hem öğretmenlerimizi hem de velilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Program sonunda Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken çocuklara hediye, öğretmenlere de çiçek vererek birlikte fotoğraf çektirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Kurt Kemeri'ni gençlerle temizledi