Ezber bozan anneler

Bu listede Füsun Önal da var, Şeyma Subaşı da… Çünkü onlar dikte edilen kuralların dışında çocuklarıyla kurdukları dünyada ezberleri boza boza yaşıyorlar. Yavru kulaklara elalemin ne dediğini değil, kendi bildiklerini, güçlerini, enerjilerini üflüyorlar. İşte Türkiye’nin sıra dışı anneleri…

13 Mayıs 2018, Pazar 05:51
A A
SEZEN AKSU

SEZEN AKSU

Minik Serçe, süper anne. Dolu dolu hayatına, kocaman kariyerine bir de oğul sığdırdı. Ona hem anne hem de arkadaş oldu. Mithat Can 36 yaşında, müzikle ilgileniyor. Annesinin yolunda ilerliyor.

ŞEYMA SUBAŞI

ŞEYMA SUBAŞI

İsteyen istediği gibi konuşsun, o mutlu, enerjik, özgür ve sınır tanımaz bir kadın olarak içinden geldiği gibi yaşıyor. Çocuğunu da kendi gibi büyütüyor. Melisa’nın cıvıl cıvıl neşesi doğru yolda olduğunu gösteriyor.

ONUR KONUĞU: AYSEL GÜREL

ONUR KONUĞU: AYSEL GÜREL

Listemizin en birincisi. Türk popunun ana kraliçesi. Sıra dışı, ezber bozan annelerin piri. Oyuncu Müjde Ar ile Mehtap Ar’ın annesi. 2008’de kaybettik ve farkettik ki yeri dolmuyor.

LEYLA BİLGİNEL

LEYLA BİLGİNEL

Sperm bankasından aldığı spermle bebek sahibi olan ilk Türk annesi. Oyuncu Leyla Bilginer’in oğlu Serkan Kayra 11 yaşında. 2014’te birlikte Tayland’ın Phuket adasına yerleştiler. Keyfine keyif kattı.

FÜSUN DEMİREL

FÜSUN DEMİREL

“Geç mi kaldım?” demedi. 50 yaşında ikiz annesi oldu usta oyuncu. 25 yıllık evliydi ama o arada eşi Nurettin Şen’den boşandı. İkizleri Aslı ile Mehmet bugün 10 yaşında.

NİL KARAİBRAHİMGİL

NİL KARAİBRAHİMGİL

Şarkılarındaki gibi yaşadı. Çocuk da yaptı, kariyer de... İçindeki çocuğa kimseyi dokundurtmadı. Özenle koruduğu o çocuk şimdi oğlu Aziz Arif’i büyütüyor. Hem de şiirlerle şarkılarla...

NİLÜFER

NİLÜFER

Kızı Ayşe Nazlı’yı bir Anneler Günü’nde evlat edindi. Pek çok aileye, yalnız kadına örnek oldu. Ayşe Nazlı bugün 19 yaşında. Annesinin en iyi arkadaşı.

BENNU GEREDE

BENNU GEREDE

“Dört çocuk anası” demez kimse fotoğrafçı Bennu Gerede’ye. İkizleri Daren ve Dilan ile Miro ve küçük oğlu Kai... İki yıl önce hep birlikte Endonezya- Bali’ye taşındılar. Hayatı en doğalından, yemyeşil ve masvavi yaşıyorlar.

YEŞİM BÜBER

YEŞİM BÜBER

Oyuncuydu, ‘denizci anne’ oldu. Görüntü yönetmeni eşi Mehmet Aksın ve 5 yaşındaki ikizleri Can Yunus ve Nehir ile 11 yıldır teknede yaşıyor. Keyifleri bozulmasın, tekneleri hep güzel limanlara uğrasın.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.