!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali başladı

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali başladı

12 Şubat 2015, Perşembe 13:10
A A
!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali başladı

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, Brezilya'dan Endonezya'ya, Hindistan'dan Kenya'ya, 42 ülkeden 115 filmin gösterileceği !f İstanbul, bugün İstanbul’da başladı. Festival 26 Şubat-1 Mart tarihlerinde de Ankara ve İzmir’e de uğrayacak.

42 ülkeden 115 filmin gösterileceği 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da Beyoğlu Cinemaximum Fitaş, Cinemaximum Kanyon, Cinemaximum Budak; 26 Şubat-1 Mart tarihlerinde de Ankara Cinemaximum Armada ve İzmir’de ise Cinemaximum Konak Pier sinemalarında gerçekleşecek.

!f "BÜYÜK GÖZLER"LE AÇILIYOR


Festivalin açılış filmi, “Beetlejuice/Beterböcek”, “Edward Scissorhands/Makas Eller”, “Corpse Bride/Ölü Gelin” gibi fantastik öyküleriyle tanıdığımız usta yönetmen Tim Burton’dan geliyor: “Big Eyes/Büyük Gözler”. Sanat tarihinin en sansasyonel olaylarından birine odaklanan film, 50’li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla meşhur olan Margaret Keane’in, eserlerini ve yeteneğini sahiplenmeye çalışan eşi Walter Keane’e karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor. Amy Adams ve Christopher Waltz’un başrolünde olduğu “Büyük Gözler”, eleştirmenlerce Burton’ın “‘Ed Wood’dan sonraki en kişisel filmi” ve “‘Big Fish’ten beri yaptığı en iyi film” yorumlarıyla karşılandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Onu 3 yaşındaki oğlu giydiriyor!